Hoşgeldiniz  

BATMAN’DA SUÇ ÖRGÜTÜNE OPERASYON

admin | 13 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığı, nitelikli dolandırıcılık suçu işlediği iddiasıyla 28 ilde 20 suç örgütü ve 235 şüpheliye yönelik Çekirge operasyonunun başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, teknolojinin her türlü imkanını kullanarak vatandaşları dolandıran şüphelileri ve kullandıkları yöntemleri yakın takibe alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM), yaptığı çalışmaların sonucunda 28 ilde 20 suç örgütünün varlığını tespit etti.

Sabah erken saatlerde Batman, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Kırıkkale, Kütahya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Rize, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak’ta önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

EHLİYET SINAVLARINDA JOKER VE DUBLÖR KULLANMIŞLAR

Düzenlenen operasyon ile Batman, Muş ve Muğla’da nitelikli dolandırıcılık yaptığı belirlenen bir suç örgütünü de deşifre eden KOM birimleri, şebeke üyelerinin yeni açılan hastanede taşeron işçi ihalesi yapıldığını ve ihaleyi kazandıklarını söyleyerek istendiği taktirde belli bir bedel karşılığında işçi kadrosunda istihdam sağlanabileceği vaadiyle vatandaşları kandırdığını ortaya çıkardı.

Ekiplerin yaptığı çalışma sonucunda aynı şüphelilerin sürücü belgesi sınavına para karşılığı anlaştıkları kişilerin yerine joker ve dublör soktukları da belirlendi.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.