Hoşgeldiniz  

BATMAN’DAN ELAZIĞ’A ISITAN DESTEK

admin | 27 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batmanlı hayırsever işadamı Cemal Önder, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere 50 bin TL bağış yaptı. Acıyı yüreklerinde hissettiklerini belirten Önder, depremden zarar gören vatandaşların yanlarında olduğunun mesajını verdi.

Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremin ardından 82 milyon kenetlendi, Elazığ ve Malatya’ya yardım yağdı. Depremin yaralarını sarmak için tüm Türkiye bir kez daha birlik oldu.  AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), tarafından Elazığ’da meydana gelen deprem nedeniyle depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasına yurt içinde yaşayan vatandaşların yanı sıra yurtdışında yaşayan gurbetçi vatandaşlar da destekte bulunmaya devam ediyor. Depremde zarar gören vatandaşların yaralarını sarmak için yetkili kurumların bağış çağrısına kayıtsız kalmayanlardan biri de İsviçre’de yaşayan Önder oldu. Öğrencilere burs, maddi sıkıntı çeken ailelere yardım gibi birçok hayır işinde desteklerini esirgemeyen Cemal Önder, bu sefer de Elazığ ve Malatya’da depremden etkilenen vatandaşlar için bağışta bulundu. AFAD’ın depremzedeler için açtığı yardım hesabına Önder 50 bin TL bağışta bulundu.

“SINIRLARIN HİÇBİR EHEMMİYETİ YOK, DUYGULAR YÜREKLER BİR”

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremden dolayı oldukça üzgün olduklarını belirten Cemal Önder, ülke olarak bir kez daha kenetlenmeyi çok iyi bildiklerini belirtti. Depremin acısını yüreklerinde hissettiklerini aktaran Önder “Uzun yıllardır yurtdışında yaşıyoruz. Buna rağmen ne memleketimizden ne de ülkemizden bağımızı koparmadık.  Elazığ’da yaşanılan depremin duyumunu ilk aldığımızda can kaybının olmaması için dua etmeye başladık. Ne yazık ki bu doğal afetten dolayı birçok vatandaşımız yaşamını yitirirken birçoğu da yaralandı. Orada yaşayan kardeşlerimizin yaralarına bir nebze de olsa merhem olabilmek için 50 bin TL bağışta bulunduk. İnşallah en kısa sürede o bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız bu depremin yarattığı tahribatı üzerlerinden atmalarını diliyorum. Depremde yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyorum” dedi.

172 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.