Hoşgeldiniz  

BATMAN’DAN İDLİBE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

admin | 06 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfının Suriye’de savaş mağduru aileler için inşa ettiği İyilik Konutları’na 20 adet briket ev bağışında bulundu.

Batman İl Müftülüğü personelleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesi işbirliğiyle başlatılan kampanyada toplanan yardımlarla, Suriye’nin İdlib kentinde ihtiyaç sahipleri için 20 ev inşa edilecek.

‘Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva’ sloganıyla inşa edilen İyilik Konutları’na, il ve ilçe müftülükleri ve personelleri de destek oluyor.

Batman  İl ve ilçe müftülükleri, din görevlileri ve hayırseverler kampanya kapsamında 20 adet konut bedelini Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şubesine bağışladı.
Batman İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Batman Şube Başkanı Turgut Erhan, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin uzun yıllardır yaşanan iç savaş nedeniyle Suriye’deki mazlumlara destek verdiğini söyledi.
Bombalardan kaçan insanların İdlib’de yaşamaya başladığını ve burada da çeşitli saldırılara maruz kaldığını anlatan Erhan, Türkiye Diyanet Vakfının kentte çadırlarda kalanlara yönelik “İyilik Konutları” inşa ettiğini belirtti.
Erhan, bu kapsamda Batman  İl ve ilçe Müftülükleri, din görevlileri ve  hayırseverlerin desteğiyle kampanya kapsamında 20 adet konut bedeli bağışlandığını ifade ederek “Personellerimiz başta olmak üzere hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle Batman’da 113 Bin 311 Türk lirası bağışlanmış oldu, bu parayı Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezine göndereceğiz ve idlib’te bu paranın tekabül ettiği evler yapılacak. İhtiyaç sahibi kardeşlerimizi sıcak bir yuva ile buluşturan Müftülük personelimize, Din görevlilerimize ve hayırsever halkımıza teşekkür ediyorum” dedi

Müftü Erhan ayrıca dünyadaki savaş, açlık ve salgınların bir an önce sona ermesi temennisinde bulundu.

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.