Hoşgeldiniz  

BATMAN’DAN SİSİ’YE TEPKİ!

admin | 19 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Düşünce İnanç Özgürlüğü Platformu’nun öncülüğünde Gültepe Camii önünde bir araya gelen STK’lar, Mısır’da 12 İhvan mensubuna verilen idam kararlarını ve HDP İzmir İl Binasına yapılan saldırı basın açıklamasıyla kınandı.

Gültepe Camii Su Parkı’nda cuma namazının ardından biraya gelen, Batman Düşünce İnanç Özgürlüğü Platformu adına açıklama yapan Dönem Sözcüsü Şehmus Temiz “Mısır’da gayri meşru iktidarın, hukuksuz cinayetleri, devam ediyor! Adeviye meydanında 84 sivil kardeşimizi katleden eli kanlı diktatör Sisi, geçtiğimiz sene Ekim ayında da 13 pırlanta gibi gencimizi, gözlerimizin içine baka baka darağacına gönderdi.  Mısır’ın meşru cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin, mahkeme salonunda katledişini, bütün dünya izledi.

Şimdi de içlerinde Mısır direnişinin sembol isimlerinden şehit Esma’nın babası, Hak ve Adalet partisi genel sekreteri Muhammed El Biltaci ve Müslüman Kardeşlerin liderlerinden Safvet Hicazi’nin de bulunduğu 12 kişi idam edilecek. Hak, Adalet ve Kardeşlikten başka hiçbir talepleri olmayan ve hiçbir şiddet eylemine karışmayan bu kardeşlerimizin katledilmesi, tüm İslam dünyası için bir utanç vesilesidir” şeklinde konuştu.

İZMİR’DE Kİ SALDIRI KINANDI 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir il binasına yapılan saldırıyı kınayan Platform Sözcüsü Temiz, “İzmir HDP il binasına yapılan saldırı, ülkenin huzuruna yapılan kışkırtıcı bir eylemdir. Eylemi şiddetle kınıyoruz, yetkililerin, olayın tüm karanlık yönlerini aydınlatması gerekmektedir. Vefat eden hanımefendiye rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz” dedi.

131 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.