Hoşgeldiniz  

BATMAN’I ŞANTİYEYE ÇEVİRDİLER…

Halit BEYTÜT | 22 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batmanda son iki aydır şehir içinde ve mahallelerde yapılan kazı çalışmaları şehrimizin güzelliğine vurulmuş en büyük darbedir.

Plansız programsız yapılan kazı çalışmaları güzelim ilimizin tüm sakinlerini de önemli ölçüde rahatsız ettiği gibi de şehir içi trafiğini de çıkmaza sokmuş yüzlerce aracın arızalanmasına büyük ölçüde zarar vermiştir.

Her ne kadar valimiz ve belediye başkan vekili Hulusi Şahin Kasım ayında bu çalışmaların sona ereceğini söylüyor olsa da bunun mümkün olmadığı gerçeği de ortadadır.

İlin her mahallesi adeta köstebek yuvasına dönüşen bir karmaşığı bu kadar kısa surede tamamlanacağı iddia ediliyor olsa da buna kimse inanmıyor.

Yaklaşan kış mevsimi de yağacak olan yağmurlar be yazık ki batmanı yine bataklık şehrine dönüşeceği gerçeği kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Böylesine bir çalışmanın tüm şehrin mahallelerinde yapılması bu çalışmanın ne denli plansız ve programsız bir çalışma olduğunun da göstergesidir.

Araçların güzergâhları tamamen değişmiş ve çalışmalar halen tüm hızı ile sürülmekte ve kazılmadık yer bırakılmamaktadır

Batman tarihinin en kotu dönemini yaşıyor da yetkililerin buna sessiz kalması da apayrı bir talihsizliktir. Vatandaş toz duman içinde evleri de bile huzur bulamaz duruma düşürülmüştür

Daha önce asfaltlanan tüm mahalle yolları ne yazıktır ki yeniden kazılıyor ve güzelim asfalta acımasızca is makineleri sürülüyor. İş manikalarının çıkardığı gurultu vatandaşın psikolojisini bozacak duruma gelmiştir

Bu çalışmalar son derece zamansız ve ihaleye alan müteahhit işi bir an evvel bitirip parasını almanın hesabını yaparken, beri yanda çalışmalardan büyük ölçüde rahatsızlık duya vatandaşlar umurlarında bile değil

Kimsenin Batmana böylesine eziyet verici bir işe girişmeye hakkı yoktur.

Belediye çalışıyor pankartlar asılıyor da vatandaşın ne kadar rahatsız olduğunu düşünenin olmadığı da bilinen bir gerçektir.

Batman halkı bu düzensiz, programsız ve de ivedilik arz eden bu çalışmalardan son derece rahatsız ama kimsenin umurunda bile değil.

Kim ne derse desin yapılan bu çalışmalardan vatandaş son derece rahatsız ve olumsuz bir çalışma olduğuna inanıyor.

Dileğim bu çalışmaların bir an evvel sonlandırılması ve vatandaşın bir nebzecik olsun rahat bir nefes alabilmesidir.

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.