Hoşgeldiniz  

BATMAN’I TERCİH EDECEK ADAYLARA YENİ İMKÂNLAR

admin | 22 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

YKS tercih maratonunun başladığı bir dönemde Batman Üniversitesi Öğrencilerine “Çift Anadal” ve “Yandal” Programı ile Dijital Üniversite imkânı sunmaya Başladı.
Batman Üniversitesi 2019-2020 akademik yılından itibaren öğrencilerinden isteyenlere “Çift Anadal” imkanı sunarak aynı anda iki lisans ve ön lisans diploması veya “Yandal” programı ile sertifika alma imkanı sunmaya başladı. Öğretim kalitesini arttıran Batman Üniversitesi, öğrencilerine sunduğu imkânlara bir yenisini ekledi. Batman Üniversitesi yeni uygulama ile öğrencilerine aynı anada iki bölümde okuma imkânı sundu.
Çift Anadal Programı’nın hakkında yapılan açıklamada, kendi bölümünde lisans öğrenimini başarıyla yürüten bir öğrencinin gerekli koşulları yerine getirmesi durumunda ikinci bir lisans diploması almasını sağlayan program olduğu, Yandal Programı’nın da kendi bölümünde lisans öğrenimini başarıyla yürüten bir öğrencinin farklı bir lisans programında bilgilendirilmesi ve eğitilmesini sağlarken programı başarı ile tamamlaması durumunda yandal sertifikası verileceği belirtildi.
Tercih döneminde olan YKS adaylarının dikkat etmesi gereken imkânlardan birinin “Çift Anadal” ve “Yandal” programı olduğunun vurgulandığı açıklamada, Batman Üniversitesi’nin fiziki, sosyal ve kültürel imkanlar ile kaliteli bir öğretim imkanı sunduğu ifade edildi.
BATMAN ÜNİVERSİTESİ DİJİTAL ÜNİVERSİTE OLUYOR
YÖK tarafından başlatılan Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi’ne Batman Üniversitesi ’de protokol imzalayarak dâhil oldu. İnsan odaklı bir yaklaşımla Türk yükseköğretiminin dijitalleşmesini sağlayarak, ülkemizin 2023 hedeflerine uygun, yerel özelliklerini kaybetmeden küresel çapta rekabet edebilir bir yapıya kavuşturmayı amaçlayan Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi, dijitalleşmenin getirdiği imkânları yükseköğretimin pek çok alanında kullanmayı ve dijitalleşmenin gücünü toplumun her katmanına eriştirmeyi hedeflediği belirtildi. Batman Üniversitesinin dâhil olduğu Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi ile ABD ve Avrupa’daki birçok üniversitedeki gibi Batman Üniversitesi de artık, öğretim üyeleri ile üniversite öğrencileri, Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) üzerinden interaktif şekilde iletişime geçerek dersleri ve projeleri yüz yüze eğitimin yanında dijital ortamda da sürdürecek, böylece teknolojinin öğrenme süreçlerine entegrasyonu sağlanacağı açıklandı.

171 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.