Hoşgeldiniz  

“BATMAN’IN GELECEĞİ İÇİN HER GÖRÜŞÜ ÖNEMSİYORUZ”

admin | 25 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, 2020-2024 yıllarını kapsayan Stratejik Plan çalışmaları kapsamında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Batman İl Temsilciliği üyeleriyle bir araya geldi.
Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Eş Başkanlarının yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Şehriban Aydın, Mehmet Salih Çetinkaya ve M. Zeki Hedekoğlu, Belediye meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ile TMMOB bileşenlerinden olan mühendis ve mimarlar katıldı.
TMMOB bileşenleri ile yapılan toplantıda Batman’ın imar planlaması, yapılaşma ve kentsel dönüşüm gibi başlıca konular görüşülürken, Batman’ın başlıca sorunları hakkında da görüş alışverişi yapıldı. 2020-2024 yıllarını kapsayan Batman’ın 5 yıllık stratejik planını hazırlama çalışmaları kapsamında Batman’ın dinamiklerinin de görüş ve fikirlerini değerli bulduklarını Belirten Belediye Eş Başkanları, daha güzel, daha yaşanılabilir bir Batman için sürdürdüğümüz stratejik plan çalışmalarında konunun hakimi kesimlerin görüş ve fikirlerini değerli buluyoruz. Batman’ın imar ve yapılaşma sorununu çözüme kavuşturmak için mimar ve mühendis arkadaşlarımızın sunacağı fikirleri dikkate değer buluyoruz. Batman’ın geleceğini şekillendirecek olan stratejik planın kent hayatını yaşanılabilir bir hale getirmesinde önemli süreçtir. Bu sürece yerel dinamikleri de dahil ederek vatandaşın refahını yükseltecek her görüş ve fikri önemseyerek bu doğrultuda kararlarımızı vereceğiz” dedi.

242 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.