Hoşgeldiniz  

BATMANLI FERHAT YILMAZ’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER

admin | 20 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATMANLI FERHAT YILMAZ’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER

Geçtiğimiz hafta Silivri Cezaevi’nde işkence iddiaları sonrasında hayatını kaybeden Batmanlı Ferhat Yılmaz’ın ailesini ziyaret eden DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, konuyu meclise taşıdıklarını açıkladı.

Darp ve işkence iddiaları ile hayatını kaybeden Batmanlı Ferhat Yılmaz’ın ailesini ziyaret eden DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, olay ile ilgili yaptığı açıklamada “Önceki hafta İstanbul Silivri Cezaevi’nde 6 mahkum çeşitli yerlerinde darp ve işkence izleri ile hastaneye kaldırılmış, aralarında bulunan Batmanlı Ferhat Yılmaz ise hayatını kaybetmişti. Olaydan hemen sonra Genel Başkan Yardımcımız İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Yeneroğlu Adalet Bakanının yanıtlaması istemiyle meclise soru önergesi verdi. Ne yazık ki, işkence faillerini cesaretlendirecek şekilde yanıt sağlanmadı. İçişleri Bakanı Soylu’nun söylem ve eylemlerinden cesaret alan bir kısım devlet memurları her türlü şiddeti ve işkenceyi kendine hak görüyor. Resmi makamlar tarafından “bulaşıcı hastalıktan öldü” denilen Ferhat’ın fotoğraflarına dahi göz atıldığında ne derece işkenceye maruz kaldığı alenen ortadadır. Üstelik son 4 yıldır ailesi ile yaptığı görüşmelerde sıklıkla şiddet ve baskı gördüğünü Cezaevi yönetimine söylediğini belirttiği halde hiçbir şey yapılmamış. Bu olayın bir daha kimse böyle bir girişime cüret etmesin diye sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

“KENDİ KARANLIKLARINDA KAYBOLACAKLAR”

Türkiye’nin yeniden 90’lar karanlığına çekilmek istendiğini belirten Müjdeci, “Türkiye’yi 90’lar karanlığına yeniden mahkum etmek isteyen bir takım çevreler tarafından işkence gibi hiçbir istisnası bulunmayan mutlak bir suçun bile üstünün örtülmeye çalışıldığını gözlemliyoruz. İktidarlarını korumak için ülkemizi eski karanlık günlerine döndürmek isteyenler, kendi karanlıklarında kaybolup gidecekler. Bilinmelidir ki bu topraklarda faşist zihniyet artık tarih olmuştur. Onu yeniden canlandırmak isteyenler, ateşe benzinle koşmak için hazırda bekleyenler; ilk önce bizleri, bu toprakların kadim vatandaşlarını karşılarında bulacaklar. DEVA iktidarında Türkiye’nin üzerindeki kara bulutları dağıtacak, geleceğe dair azalan umutları yeniden yeşerteceğiz.” ifadelerini kullandı.

30 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.