Hoşgeldiniz  

BATMANLI FİRMADAN MASKE ÜRETİMİ

admin | 18 Mart 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Çin’de başlayarak tüm dünyayı tehdit eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen koronavirüs (Covid 19 ) salgınının ülkemizde de görülmeye başlanmasından sonra İlimizde penye üretimi yapan Forex tekstil firması sağlık kurumlarının maske ihtiyacını karşılamak için “üç katlı tek kullanımlık cerrahi maske” üretmeye başladı.

Günlük 500 bin adet tek kullanımlık maske üretimi yapan firmayı ziyaret eden Vali Hulusi Şahin, üretim tesisinde incelemelerde bulunarak firma yetkilisi Cengiz Kaptanoğlu’ndan üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık 550 kişinin çalıştığı üretim tesisi hakkında Vali Şahin’e bilgi veren Kaptanoğlu, iki haftadır maske üretimine başladıklarını belirterek “Şimdilik günde 500 bin adet üç katlı tek kullanımlık maske üretiyoruz. Kısa bir sürede günlük adet üretimini 3 milyona çıkaracağız. Batman’ın sağlık kuruluşlarının maske ihtiyacının yanı sıra iç ve dış piyasaya yönelik talepleri karşılamak için gece-gündüz demeden üretim yapıyoruz” dedi.

İncelemeler sırasında; İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hıfzullah Özoğul ve yönetim kurulu üyeleri ile OSB Müdürü hazır bulundu.

248 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.