Hoşgeldiniz  

BATMANLILARIN SAĞLIĞI ÖNEMLİ DEĞİL Mİ?

Halit BEYTÜT | 15 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yaklaşık bir iki aydır şehir içinde yapılan kazı çalışmaları batman halkını önemli ölçüde rahatsız etmekte hatta sağlıklarını bile tehlikeye atamaya başlamış bulunmaktadır.

Her ne kadar valimiz ve belediye başkan vekilimiz Hulusi Şahin bu çalışmaların tümünü belediye yapmıyor dese de plansız bir şekilde yapılan çalışmalar sokaklarımızı adeta savaş haline getirilmeye başlamıştır.

Şehir içi yolcu taşıyan minibüslerin güzergâhları bu çalışmalar yüzünden değişmiş ve arızalanmalarına bile neden olmaktadır.

İlimizin hemen hemen tüm mahallelerinde yapılan bu düzensiz çalışmalara doğal olarak mahalle sakinlerinin hem huzurunu bozmakta hem de psikolojilerini bile sarsar duruma gelmiştir.

Mahalle muhtarlarının bu rahatsızlık verici çalışmalara neden sessiz kaldıklarını bile anlamakta güçlük çekiyorum.

Bir yeri kazan ve kazdıkları yeri kapatmadan bur başka yeri kazanların burada yasayan insanların ne denli rahatsızlık duyduklarını bile aldırmaz bir tutum sergilemekteler.

Sayın valimiz ve belediye başkan vekilimiz Hulusi Sahin Çamlıtepe mahalle buluşmasında 14 ekip kurulacağını ve kazılan yerleri ivedilikle kapatıp asfaltlanacağını söylemiş olsa da yaklaşan kış sezonunda yağması beklenen yağmurlar Batman’ı çamur deryasına bulaştırması kaçınılmaz olacaktır.

Yapılan ve Batmanı adeta bir şantiyeye çeviren bu çalışmaların keşke belirli bir plan çerçevesinde yapılması ve vatandaşı rahatsız edecek bir şekilde yapılabilseydi de bu tür şikayetler olmasaydı.

Batman her gecen gün büyüyen ve modern bir şehir olma yolunda yoluna emin adımlarla ilerlerken yapılan bu düzensiz ve gerçekten son derece rahatsız edici çalışmalar ilimizin canına okumuştur.

Yapılan çalışmaları elbette ki yadırgamıyor ve şehrimiz için ilerleyen zaman süreci için yararlı olacağına da inanıyoruz ama bu çalışmaların düzenle olmaması ve her mahallede bir an evvel bitirelim düşüncesi bu tür şikâyetlerin oluşmasına neden olmaktadır.

Hem pandemi illetiyle boğuşan ilimiz insanları yapılan çalışmaların verdiği rahatsızlık ve nefes bile alamayacak toz duman içinde kalmaları vatandaşın sağlığını önemli ölçüde etkilemeye başlamıştır.

Dileğimiz yağmurlar gelmeden ve bir de çamur deryasına bulaşmadan bu çalışmaların son bulması ve halkımızın rahat bir nefes alması sağlanır ve Batman eski huzurlu ortamına kavuşur.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.