Hoşgeldiniz  

BATÜ, ADAY ÖĞRENCİLERE KAPILARINI AÇMAYA DEVAM EDİYOR

admin | 29 Ekim 2022 | Eğitim, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATÜ, ADAY ÖĞRENCİLERE KAPILARINI AÇMAYA DEVAM EDİYOR

Öğrenci odaklı ve yenilikçi çalışmalarıyla ön plana çıkan Batman Üniversitesi, lise öğrencileri tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor.

Mehmet Şimşek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Batı Raman Yerleşkemizde bulunan fakülteleri, laboratuvarları, kütüphaneyi ve spor tesislerini öğretmenleri eşliğinde gezerek üniversitemiz hakkında detaylı bilgileri yerinde edinme imkânı buldular.

Öğrencilere yönelik faaliyetleriyle gündeme gelen üniversitemizin çalışmalarını medyadan takip eden öğrenciler, üniversitemiz hakkında merak ettikleri konuların yanı sıra üniversitemizde ileride tercih edebilecekleri bölümlerin yerleşme puan bilgilerini de birimlerin yetkililerinden öğrendiler.

REKTÖR DEMİR “BİR GENCİN HAYATINA DOKUNABİLMEK PAHA BİÇİLEMEZ BİR MUTLULUK”

Üniversitenin kapılarının bütün öğrencilere ve gençlere her zaman açık olduğunu belirten Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversitede yapılan bütün çalışmaların öğrenciyi merkeze alarak tasarlandığını ifade etti.

Gelecek yıllarda üniversitemizi tercih ederek öğrencilerin çok şanslı olduğunu söyleyen Rektör Demir, üniversitemizin bütün birimlerinin mevcut durumdan çok daha iyi bir noktada olmasına yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Üniversitenin peyzajının tamamlanması için gerekli faaliyetleri titizlikle yürüttüklerinin altını çizen Rektör Demir, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında üniversitemizin öğrenci sayısı kadar fidan dikeceklerini vurguladı. Gençler için yapılan her çalışmanın geleceğe yatırım niteliğinde olduğunu kaydeden Rektör Demir, bir gencin hayatına dokunabilmenin paha biçilemez bir mutluluk olduğunu belirtti.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.