Hoşgeldiniz  

BATÜ’DE AKADEMİK AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

admin | 15 Kasım 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi’nde 2020-2021 Akademik Açılış Yılı, törenle gerçekleştirildi.

Tören, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş ve akademisyelerin Milli Birlik Meydanı’na çelenk sunumu ile başladı.

Batı Raman Külliyesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören kovid-19 nedeniyle sınırlı sayıda öğretim üyesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Törende konuşan Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi’nin bölge insanına, bölge ekonomisine önemli katkılar sağladığını söyledi. Valilik olarak bilimin önünü açtıklarını vurgulayan Vali Şahin, bilimi ilerletecek olanların ise akademisyenler olduğunu vurguladı. Üniversitenin haksız eleştirilere maruz kaldığına dikkati çeken Vali Şahin, “Üniversitemiz bizim için çok önemlidir. Bazıları ‘körün fili tarifi’ gibi küçük bir fotoğrafa bakıp haksız eleştirilerde bulunuyor. Halbuki her üniversitenin bir gelişme ve hazırlık süreci vardır. Ben bu süreyi hızlı bir şekilde üniversitemizin aştığını düşünüyorum.” dedi. Üniversitenin gelişimine her türlü katkıyı sunmaya devam edeceklerinin altını çizen Vali Şahin, “Doktora ve lisansüstü programların çok önemli oluğunu düşünüyorum. Bu programlara eğer üniversitemiz önem verirse bölge insanından doktora öğrencisi ve akademisyenler çıkacaktır. Bu da bölge insanına çok büyük katkı sağlayacaktır. Bizler naçizane üniversitemize destek olmaya devam edeceğiz. Bizim verdiğimiz destekler satidir. İş makinaları tedariki, yolların temizliği desteği gibi. Siz değerli hocalarımız ise üniversitemizin içini bilgi ile dolduracaksınız. Dolayısıyla önemli olan siz değerli hocalarımızın katkı ve destekleridir. Akademik yılımızın Batman’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” İfadelerini kullandı. Vali Şahin’e ilk dersten dolayı teşekkür eden Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Şahin’e üniversiteye desteklerinden dolayı Vali Şahin’e teşekkür etti. Akademik açılış, Batman Valisi Hulusi Şahin’in verdiği ilk dersle başladı. Program sonunda Rektör Durmuş, Vali Şahin’e tablo hediye etti.

95 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.