Hoşgeldiniz  

BATÜ’DEN YARATICI DRAMA İLE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

admin | 03 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BATÜ’DEN YARATICI DRAMA İLE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Hayat boyu öğrenme ilkesiyle yoluna devam eden Batman Üniversitesinde, her yaş grubu için farklı eğitimler veriliyor.

Batman Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 7-13 yaş arası öğrencilere yönelik drama tekniği ile verilen İngilizce eğitiminde çocuklar hem eğleniyor hem de İngilizce öğreniyor.

Haftada 3 saat olmak üzere 24 hafta sürecek olan eğitimde 8’i kız 19 öğrenci eğitim alıyor. Klasik öğrenme yöntemlerinden farklı olarak nefes ve fiziksel egzersizlerle başlayan eğitimde öğrencilere dil eğitiminin yanı sıra özgüven aşılanarak iyi bir diksiyon ile kendini ifade edebilme yeteneğinin de kazandırılması hedefleniyor.

Kursta İngilizce eğitimi veren Batman Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Başaran, temel amaçlarının çocuklara hissettirmeden İngilizceyi öğretmek olduğunu belirtti. Okullardaki klasik yöntemlerin dışında bir yöntemle İngilizce eğitimi vermeye çalıştıklarını anlatan Başaran, “Çocuklar ders aldığının, derste olduğunun bilincinde. Ama biz oyun oynayarak, drama etkinlikleri yaparak çocuklara hissettirmeden dolaylı bir şekilde İngilizce öğretiyoruz” dedi.

Çocukların konuşma becerilerini oyunla geliştirmeye yönelik yöntemlerle onların hem eğlendiğini hem de sürekli hareket halinde oldukları için fiziksel olarak da gelişip sosyalleştiklerine dikkat çeken Başaran, öğrencilerin eğlendikleri için sıkılmadan İngilizce öğrendiklerini sözlerine ekledi.

Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde verilen İngilizce eğitimi ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, çocukların oyun ile büyüdüğünü, rol yaparak öğrendiğini ve etraflarında gördüklerini bu şekilde organize ettiklerini söyledi.

Rektör Demir açıklamasında “Çocukların sadece kitap üzerinden değil, oyun oynayarak ve birbirleriyle etkileşimde bulunarak öğrenmelerinin önünü açmaya çalışıyoruz. Eğitimlerde sadece yabancı dil öğrenilmesini değil drama tekniği kullanılarak çocukların özgüvenini geliştirmeyi ve kendilerini ifade edebilme kabiliyetini kazanmalarını da amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

47 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.