Hoşgeldiniz  

BAYANLARIN MUHTARLIK SEVDASI

Halit BEYTÜT | 28 Mart 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

31Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerinin en ilginç yönü muhtarlık adaylarının çoğunun bayan olması.

İlimizin muhtelif mahallelerinde 25 adaya yakın bayan aday mahalle muhtarlığı için kolları sıvamış bulunmaktadır.

Son yıllarda ve bu güne dek yapılan tüm genel ve yerel seçimlerine böylesine bayan adayın yoğun olması gerçek manada sevindiricidir.

Bayanlarımızın medeni cesaretlerine hayran olmamak mümkün değil. Batman tarihinde yerel seçimlerin sadece erkekler için olmadığının bir kanıtı olan bu yerel seçimde 25 kadın adayımızın yarışacak olması gerçek manda bir heyecan fırtınasının oluşmasına neden olacaktır.

Bu güne kadar yerel seçimde sadece belediye başkan adaylarının adını manşetlere taşıdık ama muhtarlığı bu denli ilgi gösteren kadınlarımıza haksızlık ettiğimizi düşünüyorum.

Pazar günü dananın kuyruğu kopacak yeni belediye başkanımız, belediye meclis üyelerimiz ve mahallelerimizin muhtarları kesinleşecek bu kesinleşmeden sonra elbette ki biriler kazanacak ve birileri kaybedecek ama şunu ifade etmek isterim ki özellikle bayan muhtarlarımızın adayları kaybettiklerinden ötürü üzüntü duymamalarını özellikle vurgulamak isterim.

Kaybeden bayan muhtar adaylarımız bana göre aksine batman yerel seçimine olağanüstü bir renk katmışlardır.

Batman seçimlerinin geçmiş dönemlere nazaran daha iyi ve demokrasiye yakışır bir ortamda gerçekleşecek olmasını da büyüm bir mutlulukla karşılayacağımızı ifade etmek isterim her kim ya da kimler kazanırsa kazansın önemli olan kazananı hizmetleriyle ön plana çıkmasıdır.

Bu dilek ve temennilerimiz pazar günü gerçekleşmesi hepimizin ortak dilek ve temennisidir.

Bu vesile ile başta belediye başkan adaylarımıza, belediye meclis adaylarımıza v özelikle bayan muhtar adaylarımıza başarı dileklerimi iletir.

Bayanlarımızın ortaya koyduğu medeni cesaret de bir kez daha alkışladığımı ifade etmek isterim tek dilemiz kazananın sadece Batman olmasıdır.

292 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.