Hoşgeldiniz  

BAYRAM GELMİŞ NEYİME…

Halit BEYTÜT | 29 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İşsizliğin belini büktü emeklinin ikinci baharını borç illetiyle geçirdiği bir döneme rastlayan kurban bayramı ne yazık ki eski görkemli kutlamalarından son derece uzakta bir burukluk içinde kutlanmaya hazırlanıyor.

Yarın kurban bayramı öylesine bir buruklukla kutlanacak ki gülmeyen yüzlerin bayramı olarak anılacaktır.

Hayat pahalılığının artık dayanılmaz hale geldiği, bunun yanı sıra işsizler ordusunu her geçen yenilerinin eklendiği bir ülke durumuna gelmiş olmamız bon derece büyük bir talihsizliktir.

Öylesine bur ülke haline getirildik ki suratlar gülmez oldu, hayatın acımasız çarkları arasında inimi inim inleyen insanların candan bıktırıcı inlemeleri karşısında benim bir zamanlar şen şakrak olan ülkemin hazin bir duruma düşürülmüş olmasını büyük bir ibret ve üzüntüyle izler hale geldik.

Bu yüzden yarın kutlanacak olan mübarek kurban bayramının tüm halkımız tarafından burukluğu kutlanacak olmasını da artık sadece hayal kırıklığıyla karşılayacağımıza kahrolmaktayız.

Benim ülkemin insanının yüzünü güldüremeyen, benim işsizlik bunalımlar yaşayan gençlerime iş bulup onları hayata kazandıramayanların bu ülkeyi yönetmesi de son drece büyük bir talihsizliktir.

Benim ülkemin bir amanlar şen şakrak kutlanan dini bayramlarını özlettirenler.

Gülmeyi unutan insanlarıma bu kahrolası ortamı yaratanların iki yakasını bir araya gelmeyeceğini hatırlatmakta yarar görüyorum.

Hayatımızın anlamını anlamsızlaştıranlar, ülkemin güzel insanlarını ayrıştırıp birbirlerine adeta hasımmış gibi algısını yaratanlar bu ülkeni insanına da en büyük ihaneti yapmışlardır.

Bu yüzden ben bu cennet misali güzel ülkemin insanlarına bir bayramı bile rahat geçirmelerine olanak sağlayamayan bir iktidarı asla ve asla sindiremem ve asla sevemem.

Bayramları bayram yapan insanlarımızın güler yüzlülüğü ve mutluluğudur, bu vefalı millete böylesi bir bayramı bile mutlulukla geçirmelerine olanak sağlama gibi bir düşünce içine girmeyenlerin bu ülkeye nasıl büyük darbe vurduklarına da tanık olmak bizim en büyük üzüntü kaynağımız olmuştur.

Tüm bu olumsuzluklara ve iktidarın insanlarımıza refah düzeyin düşünmemelerine rağmen yarın kutlanacak olan kurban bayramının başta ülkemizse ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim Batmanlı tüm hemşerilerimizin de mübarek kurban bayramlarını en içten samimi duyularımla kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim

147 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.