Hoşgeldiniz  

BAYRAM İKRAMİYELERİ YİNE BİN LİRADAMI KALACAK?

Halit BEYTÜT | 20 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Üç yıl önce Ramazan ve Kurban bayramlarında 12 milyon emekliye verilmeye başlanan 1000 er liralık ikramiyeler, enflasyon karşısında eridi.

Emeklilerin Ramazan ve kurban bayramlarında aldığı biner liralık ikramiye tutarı 3 yıldır yerinde sayıyor.

Üç yılda her şey fahiş oranda zamlandı, ikramiyeler ise bir lira bile artırılmadı.

Emeklinin ikramiyesini enflasyonla, zamlarla yok ettiler. Emeklinin bu feryadı ne yazıktır ki sağır sultanlar duymamazlıktan geldi.

Emekliler özellikle bu pandemi döneminde olsun bu yılki emekliye verilen ikramiyelerin bayramlara yakışır bir orana yükseltilmesin diliyor

Hükumetin bu konuda her zaman düşük gösterilen enflasyon oranlarıyla mağdur ettikleri milyonlarca emekliyi hiç olmazsa bayram ikramiyelerini sevindirici bir rakamlara ulaştırmasını ve iki dini bayramlarını sıkıntısız geçirmelerini talep etmektedirler.

Her 6 ayda bir maaşlarına sadaka niteliğinde zam yapan iktidarın artık emekli kesimi de üvey evlat muamelesinden kurtarmasının kaçınılmaz bir hal aldığını özellikle ifade etmek isterim.

Emekliye her iki dini bayramını sıkıntısız geçirmelerine olanak sağlaması talebine hükumet yetkililerinin de artık gereken özveriyi göstermesinin zamanının geldiğini vurgulamak isterim.

Bu güne kadar kaderine rıza göstermiş ve verilen sadaka niteliğindeki zamları da sineye çekmiş bu insanlara hükümetimizin de ahde vefa örneğini ortaya koymasının olmazsa olmazı olmalıdır.

Yılların ülkelerinin kalkınması için heba eden emekli kesimimizin yüzünü bir kez olsun güldürme gereğini gösterin.

Ben bu yılki iki dini bayram ikramiyelerinin yıllardır ihmal edilmiş vefakar emekli vatandaşlarımızın ortaya konulacak bir vefa örneğiyle bayramlarını rahat geçirmelerine olanak sağlanıp yüzlerinin gülmesine neden olunacağı inancını taşıyor, hükümetimiz ve iktidarımız bu konuda gereken hassasiyeti göstereceği inancını taşıyacağı inancını taşımak istiyorum.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.