Hoşgeldiniz  

BAZI BAZI

Muharrem BİTEN | 21 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bizim kendimize has renklerimiz vardır.

Bizi bize benzeten ve bizi hepleyen, tekleyen durumlarımız, varlığımızın sebebi kültürümüzün yıllarca kökleşmiş durumu ile ilgilidir.

Hiç bir millete has olmayan iyi ve kötü yanlarımızı bu güne dek yorumlayan olmadı.

Hep düşmanlarımız bizim zaaflarmızla beslendi, hasletlerimizi kendi hem kişisel ve bende toplumsal çıkarlarına alet ettiler.

Hiç bir zaman mazlumu yalnız bırakmayan, kendisi mazlumdan bile mazlum iken mazluma kol kanat geren bir halkın kayıplarını zaman içinde nasıl kötülüğe verildiğini incelemek gerekiyor.

Toplum bilimci ve felsefecilerin her nedense pek irdelemediği bu vasıflı ama bir o kadar kör toplumu görmemezlikten gelme şeytani tavırlarına yüzyıllar inkâr politikaları ile kirlettiler.

Bir sınıfa, bir zümreye, bir halka ve bir bilimsel ismi Nuh’un çocukları olan bir milleti yok saymak gafleti yine maalesef ancak o milletten bazı bireylerin eliyle gerçekleşiyor.

Bu halkın çocuklarını dağa çıkaranların savunmalarına baktığınızda ancak zırcahil bir halka bunların iyilik yaptığını anlatırsın.

Neden hem demokrasiyi getirmek ve hem bu demokrasiyi kendi giyotini olarak gören bu zavallı halka bunu dayatıyorsunuz.

Kandırılan mazlum yığınların talebi ile sizin dayatmalarınız neden uyuşmuyor. Kendi kaderinizi sınıfsız bir halk olarak dayattınız.

Neden bu kadar hakir görülen bu halka dayatarak toplum tercihleri yerine sapık dayatmalarınız ile bir milleti tok ederek asimile etmeyi seçtiniz.

Sizin gücünü 1071 den günümüze Anadolu’nun Anadolu olduğu, dinin imanın İslam’ın önderliğinde Müslümanlığı bu coğrafyanın resmî dini haline getiren bu mazlum halkı kominal yaşama sınıfı kaldırıyorum derken, Ahlakını dinini imanını yok ediyorsunuz.

Size dur denildi mi de bas bas bağırıyorsunuz.

İmanımız ve dinimiz sizin sosyalist görüşünüze uymuyor, demokrasi anlayışınızla uyuşmuyor.

Bizim halkımız kültürel haklarını dilini ve kendi dilinde okullarını açmak için, sizin savaşınıza ihtiyacı yoktur.

Bazen bazen daha ağır olmadan ve bazı bazı benler çoğalmadan bu halkı yok etmeyi bırakmalısınız…

270 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.