Hoşgeldiniz  

BEKA DER BÜYÜK ÇALIŞTAYA HAZIRLANIYOR

admin | 21 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (BEKA DER), Ekim ayında yapacağı çalıştay için çalışmalarını hızlandırdı.

Batmanlılık bilincini geliştirmek amacıyla yapılacak olan çalıştaya çok sayıda Batmanlı akademisyen, sanatçı, bürokrat, gazeteci ve İş adamı Batman’da bir araya gelecek.

Batman’ın kalkınması, gelişmesi ve sahipsiz kent imajını ortadan kaldırmak için BEKA*DER, harekete geçti. BEKA*DER, Ekim ayında planladığı ‘Batman’ın değerlerini Batman’da ağırlama’ çalıştayı kapsamında birçok akademisyen, sanatçı, bürokrat, gazeteci ve İş adamını Batman’da ağırlayacak. ‘Batman İçin Güzel Yarınlar’ sloganıyla yola çıkan BEKA*DER,  Başkan Ferit Tunç, yönetim kurulu üyeleri Zehra Yalçın, Tahir Taha Ekmen ve İsa Yıldız ile birlikte çalıştaya davet için Ankara’da Batmanlı olan TOBB Türkiye Maden Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan, Türkiye Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Şefik Aygöl ve AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir’i ziyaret etti.  BEKA*DER Başkanı Tunç ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Ankara’dan sonra İstanbul’da da ziyaretlerini sürdürecek.

“BATMAN’IN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞTAY YAPACAĞIZ”

Çalıştay ve gerçekleştirilen ziyaretler hakkında bilgi veren Tunç, “Ziyaretlerimizin amacı Ekim ayında Batman’ın dışında yaşayan Akademisyen, sanatçı, bürokrat, gazeteci ve İş adamı gibi değerlerimizi Batman’da bir araya getirerek Batman’ın geleceği için bir çalıştay yapmak. Yıllarca kamuoyunda ki Sahipsiz kent imajını da bu program ve sonrasındaki adımlarla da yıkmak en önemli gayemiz, zira Batman sahipsiz olmadığı gibi gerçek sahipleri Batmanlılardır, en büyük eksiğimiz Batmanlılık bilincinin tam anlamıyla oturmamış olmasıdır. İnşallah Ekim ayı toplantı için elverişli olursa Batman’ın geleceği için bu güzel çalışmayı yapacağız, ziyaret gerçekleştirdiğimiz il dışındaki değerli hemşehrilerimiz de çalışmamıza çok sıcak bakıyor” dedi.

186 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.