Hoşgeldiniz  

BELEDİYE ALACAĞI GÜVENLİKÇİLERİ PODYUMA MI ÇIKARACAK?

Halit BEYTÜT | 27 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bilindiği gibi Belediye kadrosuna katacağı 60’ı erkek 10’uda bayan olmak üzere 70 Güvenlik elemanı alacak.

İlk mülakat perşembe günü Belediye spor kompleksinde yapıldı.

Yapıldı yapılmasına da mülakata giren Lise mezunu vatani görevini yapmış bir gencimizin mülakattan donra yaptığı açıklamada bakın neler söyledi bir kulak verelim isterseniz “Perşembe günü söz konusu mülakata girdim Lise diplomamı ve kimliğimi ibraz ettikten sonra bana basit bir iki soru sorduktan sonra boy ve kilomu sordular bende boy ve kilomu söyledikten donra boy tamam ama 2 kilo fazlalığın var deyip çıkmamı istediler.

Yani 2 kilo fazlalığım var diye sanırım beni elediler” şimdi soruyorum askerliğini 4-5 ay önce yapmış, sicili tertemiz boyu normal yani kriterlere uygun da 2 kilo fazlalığı olan bu gencimizin Hayallerini alt üst etmenin bir anlamı var mı?

Manken mi aranıyor güvenlikçi olabilmek için?

Ülkemizde esine rastlanmayan böyleydi bir uygulama gerçekten son derece mantık dışıdır.

Belediye güvenlik görevlisi olabilmek için binlerce gencimiz bilindiği gibi kademe kademe sayıları indirilip hak edenler değil de tabiri caizse dayısı yani arkası olanlar mı alınmak isteniyor bilinmiyor.

İşsizlik çaresizliğiyle yanıp tutuşan binlerce gencimizin hayallerini bir çırpıda yok etmek bu alımı da ne yazık ki anlamsızlaştırıyor.

2 kilo fazlası olduğu için bir gencimizi çokbilmişler yüzünden karamsarlığa düşürmenin belediyemize yakışmadığını ifade etmek isterim.

Hak edip güvenlik görevlisi olmaya layık olanları değil hak etmeyenleri hısım akraba diye değerlendirirseniz bunca gencin ahını alırdınız.

Sayın Valimiz ve Belediye başkan vekilimiz Hulusi Şahin’in seçici heyete mutlaka hak edenlerin alınması yönünde talimat verdiğine içtenlikle inanıyorum ama seçici heyetin buna riayet edeceğine asla ihtimal vermiyorum.

Bu nedenle her ne pahasına olursa olsun bu mülakatlarda hak edenin kazanmasını, hatır gönüllünün bu mülakatta kesinlikle rol oynamamasını diliyor 2 kilo fazlası olan gencimizin feryadına da kulak verilmesini diliyorum…

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.