Hoşgeldiniz  

BELEDİYE ENGELLERİ KALDIRIYOR

admin | 24 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, tekerlekli arabasıyla toprak ve çakıllı avlusundan geçerek evine giriş çıkışlarda sorun yaşayan engelli vatandaşın talebi üzerine harekete geçerek engeli ortadan kaldırmak için kolları sıvadı.

Batman Merkez Seyitler Mahallesi 3059. sokakta ikamet eden engelli vatandaş, evinin avlusunun toprak ve çakıl taşları ile kaplı olmasından dolayı tekerlekli sandalyesiyle evinden dışarı çıkmakta zorluk yaşadığını belirterek bu konuya bir çözüm bulmak için belediyeye talepte bulundu.

Engelli vatandaşın talebini dikkate alan Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış şartlarına rağmen evin avlusunu yoğun uğraşlar sonucu parke taşı ile kaplayarak tekerlekli sandalyenin kolaylıkla ulaşım sağlayacağı bir hale getirdi.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin avluya parke taşı serimi gerçekleştirmesiyle birlikte eve giriş çıkışlarda zorluk yaşamadığını ve sokak ile arasına engellerin girmediğini ifade eden engelli vatandaş, Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz olmak üzere özverili çalışmalarından dolayı belediye ekiplerine teşekkür ederek belediyenin engellilere yönelik hizmetlerinin takdire layık olduğunu ifade etti.

186 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.