Hoşgeldiniz  

BELEDİYE ENGELLİ KARDEŞLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

admin | 03 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Görme kaybı nedeniyle zor günler yaşayan Deniz ve Abdullah Tekin kardeşler ile Elif Yıldız’ın tedavilerine yardımcı olmak amacıyla harekete geçen Batman Belediyesi, Tekin ve Yıldız ailelerine ziyaret gerçekleştirdi.

Batman Belediye Başkan Yardımcısı Şehriban Aydın, Belediye Sosyal İşler Müdürü Nurcan Biçer, belediye meclis üyeleri ve belediye personeliyle birlikte yardıma muhtaç aileleri ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldılar.

Katarakt rahatsızlığı nedeniyle doğuştan görme engelli 11 yaşındaki Elif Yıldız’ı evinde ziyaret eden Başkan Yardımcısı Aydın, herhangi bir sosyal yardım almayan ve geliri bulunmayan ailenin yaşadığı zor durumu göz önünde bulunduracaklarını ve Elif’in ameliyatı için ellerinden gelen tüm imkanları seferber edeceklerini söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Aydın ve beraberindekiler, doğuştan miyop rahatsızlığı bulunan ve görme kaybı her geçen gün artan Deniz ve Abdullah Tekin kardeşleri de evlerinde ziyaret etti.

Görme kaybı nedeniyle okula gidemeyen Deniz Tekin ve eğitimini zorlukla sürdüren Abdullah Tekin için belediye olarak imkanlar nispetinde gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirten Başkan Yardımcısı Aydın “Belediye olarak yoksul ve ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizi evlerinde ziyaret ediyoruz. Uzman ekiplerimiz tarafından yapılacak incelemelerin ardından mağdur çocuklarımızın yarasına bir nebze de olsa merhem olmaya çalışacağız. Çocuklarımızın tedavi olup eğitimlerine devam etmeleri bizleri mutlu edecektir. Halkımızın mutluluğu bizlerin mutluluğudur” dedi.

161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.