Hoşgeldiniz  

BELEDİYE İDDİALARI YALANLADI

admin | 10 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Önceki gün içtikleri sudan zehirlenen öğrencilerle ilgili Batman Belediyesinden yapılan açıklamada zehirlenmenin şebeke suyundan değil, depo suyundan kaynaklandığını açıkladı.

Batman Belediyesinden yapılan açıklama şöyle “İlimizde yayımlanan basın yayın organlarında; İlimiz 19 Mayıs Mahallesinde bulunan bir okulumuzda öğrencilerimizin içtikleri sudan zehirlendikleri yönünde haberler yayımlanmıştır. Yapılan araştırmada söz konusu hadisenin şebeke suyundan değil depo suyundan kaynaklandığı anlaşılmaktadır.

‘SU DEPOLARI 3-6 AY’DA BİR TEMİZLENMESİ GEREKİR’

Elektrik kesintilerinden veya başka nedenlerden dolayı uzun süre depolarda kalan suların kullanılması durumunda böylesi durumlarla karşılaşılmaması için su deposu kullanan bina ve kurumlarımızın 3 ve 6 aylık periyotlarla depolarını temizlemeleri gerekmektedir. Uzun süre temizlenmeyen su depolarında meydana gelen paslanma ve kirlenmelerden kaynaklı böylesi istenmeyen vakaların ortaya çıkması maalesef söz konusu olabilmektedir. Vatandaşlarımızdan ve kamu kurumları yöneticilerinden ricamız bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleridir. Kente su sağlayan şebeke suyunda zehirlenmeye neden olacak her hangi bir tehlike söz konusu değildir. Vatandaşlarımız şebeke suyunu rahatlıkla kullanabilirler. Halkımıza önemle duyurulur.”

259 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.