Hoşgeldiniz  

BELEDİYE İŞÇİLERİ, HAKLARINI ARIYOR!

admin | 17 Haziran 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Beşiri Belediyesinde kadrolu 15 çalışan, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında göreve gelen Belediye yönetimi tarafından işten çıkarıldıklarını söylediler.
31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Batman’ın Beşiri ilçesinde Belediye Başkanlığını Saadet Partisinin kazanmasıyla 15 kadrolu çalışan işten çıkarıldı.
Basın açıklaması düzenleyen işten çıkarılan 15 kadrolu çalışan “Belediye bütçesinin giderinin %40’ını aştığından ekonomik olarak güncel hizmetlerin aksaması nedeniyle idarenin personel eksiltmeye gideceğinden iş akdiniz feshedilmiştir. Bir ibare ile tarafımızı tebliğ edilmiştir. Buna rağmen aynı Belediye 4 yıldır işçi kadrosuna maaş verirken herhangi bir sıkıntı yaşamamıştır. İşten çıkarılan arkadaşlara baktığımızda 2 tanesinin ağabeyleri AK Parti meclis üyesi oldukları, bir tanesinin AK Parti Kadın Kolları Başkanının eşi olduğu, diğer Bir tanesinin Belediye Başkan Adayının birinci derece yakın akrabası olduğunu ve diğerinin ise AK Parti seçmenlerinin olması, bütçe yetersizliğinden dolayı değil siyasi görüş ayrılığından çıkarıldıkları açık bir şekilde görülmektedir. Bu sebeple ortaya çıkan haksızlığın giderilmesi ve yıllardır emek verdiğimiz işimize dönmek için bütün yasal mercileri göreve davet ediyoruz. Haklarımız özgürlüklerimiz demokrasi insanca hayat ve adil bir dünya için bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Hiçbir emekçinin işten çıkarılmaması gerektiğini sadece bugün değil her zaman savunacağımızın da bilinmesini isteriz. Bu hak yolundaki direnişimiz olumlu sonuçlanana dek bu davanın takipçisi olacağız” dediler.

232 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.