Hoşgeldiniz  

BELEDİYE, KÜLTÜR SANAT PROGRAMINI PAYDAŞLARIYLA BELİRLİYOR

admin | 30 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü önümüzdeki beş yıllık süreç içerisinde yapacağı kültür ve sanat etkinliklerinin perspektifini belirlemek için çalışmalar yürütüyor.

2019-2024 yıllarını kapsayacak olan beş yıllık stratejik planda kültür ve sanata ilişkin politikalarını belirlemek için çalışmalar yürüten Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kenttin kültür ve sanat alanında faaliyet yürüten bileşenleri ile Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde “Kültür ve Sanatta katılımcı yaklaşımları birlikte tasarlayalım” programı düzenledi. Programa Batman Belediyesi Eş Başkanı Songül Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Şehriban Aydın, Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, Belediye Meclisi Kültür Sanat Komisyonu, Bahar Kültür Merkezi, Bart (Batman Kültür ve Sanat Derneği), Yeni Sahne, Hasankeyf Yaşatma Girişimi, Ehmede Xanî Derneği, Koma Xwendine Ya Batmane, Nûbihar, Tiyatro Rituel, Global Gençlik, Naturel Medya Reklam Organizasyon, Mordem Sanat Merkezi,  TMMOB ve diğer davetliler katıldı.

Pazar günü saat 13,00 da başlayan toplantıya Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Şehriban Aydın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Oğurlu katılımcılara konu ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Kentin kültür ve sanat etkinliklerine katkıda bulunan STK temsilcilerinin tek tek söz alıp görüşlerini belirttikleri toplantıda ortaya çıkan ortak görüş, Belediyenin Kültür ve Sanat etkinliklerini halka daha fazla ulaştırması ve dezavantajlı grupların sanatla buluşturulması oldu.

Toplantıya katılan STK temsilcileri ise daha geniş katılımlı toplantıların yapılması, kültür ve sanat faaliyetlerinin halkla daha çok buluşturulması, geniş kesimlere hitap edecek çalışmaların yapılması, ekolojik ve sanata ağırlık verilmesi, dezavantajlı grupların gözetilmesi, kalıcı eserlerin yapılması için çalışmalar yürütülmesi, kitap fuarlarının düzenlenmesi, mahallelerde kütüphaneler açılması ve okuma etkinliklerinin düzenlenmesi ve Belediyenin kısa, orta ve uzun vadeli planlar yapması konusunda önerilerde bulundular. Verilen aradan sonra gerçekleşen ikinci bölümde katılımcıların konu ile ilgili soruları Belediye Eş Başkanı Songül Korkmaz, Başkan yardımcısı Şehriban Aydın ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Oğurlu tarafından cevaplandırıldı. Düzenlenen bu toplantının başlangıç olduğunu ve benzer çalışmaların sürdürüleceğini belirten yetkililer daha katılımcı bir anlayışla hareket edeceklerini ifade etti.

171 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.