Hoşgeldiniz  

BELEDİYE MALİYETTEN TASARRUF SAĞLIYOR

admin | 25 Ocak 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BELEDİYE MALİYETTEN TASARRUF SAĞLIYOR

Batman Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü aldığı tasarruf tedbirleriyle hurdaya çıkacak olan araçları Ar-Ge çalışmalarıyla revizyondan geçirip farklı birimlerde kullanıyor.

Yapılan projeler ile kendi öz kaynaklarıyla dışa bağımlılığı ve maliyetleri azaltan Batman Belediyesi, kendi tesislerinde işlemleri uzman ekiplerce daha kısa sürede gerçekleştirerek maliyetten tasarruf sağlıyor.

Batman Belediyesi, kısa sürede kendi personeli ve kaynaklarıyla gerçekleştirdiği bakım ve yenileme çalışmalarıyla hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlıyor. Piyasa koşullarında araçların tamir ve tadilatı yaklaşık bir buçuk ay gibi bir zamanda yapılırken, belediye ekipleri kendi bünyesinde bu süreyi üçte birine indirerek gerçekleştiriyor.

Batman Belediyesi envanterinde kayıtlı bulunan tüm araçlara 2021 yılı içerisinde toplamda 7 bin 151 işlem yapıldı. 40 araç baştan sona yenilenerek hizmete hazır hale getirildi. 50 adet araç giydirilirken, 140 araca döşeme işlemi, 30 araca ise komple motor revizyonu yapıldı.

2021 yılı içerisinde araçların bakım, onarım ve yedek parça değişimi Batman Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla ve deneyimli personelleriyle yapıldı.

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.