Hoşgeldiniz  

BELEDİYE YANLIŞTAN DÖNMELİ 

Halit BEYTÜT | 09 Mart 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizin büyük bir çoğunluğunun oylarıyla Belediye Başkanlığını kazanan HDP eş başkanlarının son zamanlardaki tutum ve davranışı gerçekten üzüntü verici boyutlara ulaşmıştır.

Sözleşmeleri yenilenmeyen personelin yanı sıra şimdide Belediyespor’un çeşitli branşlarında görev yapmış eğitimcilerin temizlik işlerine verilmesi gerçekten son derece manidardır.

Sporun her zaman yanında olacaklarını ifade edenlerin spor eğitimcilerini saf dışı etme olarak algılanan bu olay ilimiz sporseverler tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır.

Fariz Ergül, Yunus Kanağı, Mehmet Kalkan ve Fehmi Öner gibi Batman sporuna önemli katkıları olmuş bu eğitici hocaları temizlik işlerine verilmelere demek işten ayrılın anlamını taşımaktadır.

Yani bu eğitimciler çöpte çalışmalarını hazmedemeyecek ve sonuçta iş yerlerinden ayrılma gibi bir tutumun içine girecekleri düşüncesi hasıl olmuştur.

Gerek sözleşmeleri yenilenmeyen personel ve gerekse de spora önemli katkıları olmuş eğitici hocaları da temizlik işlerine verilmesini gerçeği söylemek gerekirse kimsenin içine sindirmesi mümkün değil.

Bu yüzden bizler naçizane olarak yapılan bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini ifade ediyor, temizlik işlerine ve sözleşmeleri yenilenmeyen personel için bir kez daha aklıselim düşünülmesi ve yapılan yanlışlıktan geri dönülmensin son derece sevindirici bir tutum ve davranış olacağını ifade etmek istiyorum.

Batman Belediyesinin spor konusundaki tutumunun geçmişte olduğu gibi yine müspet olması bizim için en önem arz eden bir tutumdur.

Ben gerek Belediye eş başkanlarımızın bu konuda bir kez daha titizlikle düşünmeleri gerektiğini anlayacaklarını ve yapılan yanlışlığı düzeltme yoluna gideceklerine olan inancımın tam olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum.

Dileğim herkesin memnun olduğu ve yapılan yanlıştan dönmenin de bir erdemlik olduğu anlayışıyla hareket edileceğine olan inancımız tamdır.

231 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.