Hoşgeldiniz  

BELEDİYEDEN AĞAÇLANDIRMA ATAĞI

admin | 27 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kent merkezinde park, bahçe, yeşil alanların yanı sıra bulvar, kavşak, kaldırım ve refüjlerdeki ağaçlandırma, süsleme ve yeşillendirme çalışmalarına devam eden Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Nevruz (Newroz) alanında da peyzaj (ağaçlandırma, çim ve otomatik sulama) çalışmalarını hızlandırdı.

Batman’ın Seyitler Mahallesinde bulunan yeni bulvar, Hamidiler Caddesi, su kuyuları yanında bulunan kaldırımlara farklı türlerden ağaç dikimi gerçekleştiren ekipler, 2020 yılı için belirlediği hedeflerine doğru ilerliyor.

Kişi başına 10 metrekarelik yeşil alan miktarını hedefleyen Batman Belediyesi, farklı türden çınar, çam, servi, tespih ve çınar yapraklı dut ağaçlarının dikimini gerçekleştirdi.

Üç ayrı yerde eş zamanlı olarak yeşil alan oluşturma çalışmasını sürdürdüklerini ifade eden Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Hüseyin Çiftçi, kentin yeşillendirilmesi için faaliyetlerini hızlandırdıklarını belirterek “Batman Belediyesi olarak Batman’ı yeşil bir kent haline getirmek için çok yönlü bir çalışma içindeyiz. Yeşillendirme ve ağaç dikim çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Her mevsim yemyeşil bir Batman için başta ağaç dikimi olmak üzere yeşillendirme çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman’da kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak amacıyla bulvar, park, kavşak, refüj ve kaldırımlarda ağaç dikimi ve çiçek ekim çalışmalarına devam edildiğini belirttiler.

180 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.