Hoşgeldiniz  

BELEDİYEDEN KANAYAN YARAYA NEŞTER…

Halit BEYTÜT | 04 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yazın yarattığı kirlilik ve koku, kış mevsiminde ise oluşturduğu sel felaketi tehlikesiyle batmanın kanayan yarası haline gelen İluh deresi bilindiği gibi yıllarca siyasetçilerin seçim malzemesi oldu ama hiçbir zaman ıslahı yönünde bir gayret ve çabanın içinde olmadılar. İşte böylesi bir sorunu olan ilimizin kanayan yarasına nihayet belediyemiz tarafından bir proje ile el atma gereğini duyuldu.

Belediyemiz bakanlığa sunduğu proje ile batmanın en büyük sorunlarından biri haline gelen bu deremizin ıslahı adına önemli bir adım atmış bulunmaktadır. Belediyemiz üzerine düşeni yapma gayreti içinde oldu ve üzerine düşen sorumlulukla derenin ıslahı adına bakanlığa gereken projesini sunup beklemeye koyuldu.

Burada değinmek istediğim en önemli konu ise belediyemiz bilindiği gibi kendi gayretleri ile tüm derenin ıslahını yapabilecek bir güçte değil bu yüzden ilimizdeki tüm kurumlar ve idari mülki amirlerimizin de bu ıslah adına gereken katkıyı sunmayı kendilerine bir sorumluk görevi olarak alılmalılar diye düşünüyorum.

İluh deresi ilimizin her zaman kanayan yarsı olmuş ve her seçim dönemlerinde siyasetçilerin seçim malzemesi olmuş ve siyasetçilerin seçim malzemesi olan iluh deresine en ufak bir katkıları olmamıştır.

Tabii ki seçilip Ankara ya gittikten sonra iluh deresinin ıslahı olup olmadığını bile düşüncesi içinde olmamışlardır. Bu nedenle ben belediyemizin bu konuya gereken duyarlılığı göstermesini ve böylesine önem arz eden bir konuda gereken adımları atmasının son derece olumlu bulduğumu ifade etmekte yarar görüyorum.

Yıllardır batmana son derece büyük bir görüntü sunacak olan ıslah konusuna gereken ihtimamı gösteren belediyemizin konuya ilişkin hassasiyeti konusunda ekmeği geçenleri candan kutlamak istiyorum.

Batman ıslah edilecek olan lluh deresi ile yepyeni bir görüntü kazanacak ve beklide batmanın gurur vesilesi olabilecek bir mesire yeri olabilecektir.

Batman artık siyasetçilere seçim malzemesi olan iluh deresinin tertemizliğinden ve de şırıl şırıl berrak suların aktığı bir güzellik abidesi olmasıyla söylemlerde bulunması en büyük dilek ve temennimizdir.

Bu nedenle ben yıllardır ilimizin adeta kanayan yarası haline gelen ve 12 mahallenin sağlığını büyük ölçüde tehdit eden deremizin ıslahı için belediyemizin attığı bu ilk adımı tüm içtenliğimle destekliyor ve bu girişimlerini büyük bir takdirle karşıladığımı ifade etmek isterim.

256 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.