Hoşgeldiniz  

BELEDİYESPORA NEDEN SAHİP ÇIKILMIYOR…

Halit BEYTÜT | 07 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

1980 yılında dönemin Belediye Başkanı Ataullah Hamidi tarafından kurulan ve o dönemde  aldığı başarılı sonuçlarla Batman halkına büyük heyecanlar yaşatan Turuncu – Mavili ekibimizin bu günlerde kapanmakla baş başa kaldı söyleniyor.

Bin bir emekle kurulan ve büyük fedakarlıklar yapılarak kurulan ve Batman’ın ilk 2. lige çıkan takımı olan Belediyespor bilindiği gibi bundan birkaç yıl önce dönemin belediye başkanı Necdet Atalay tarafından sivil yönetime satılmış ve akabilinde Belediyespor aradan geçen zaman süreci içinde amatör kümeye kadar düşmüştü.

Daha sonra dönemin Belediye Başkanı Sabri Özdemir tarafından  kurulan takım halen Bal liginde ilimizi temsil ediyor.

Kayyum döneminde gerek kadın futbolcuları ile Bal ligi takımı ile Hentbol ve masa tenisi tamımı ile başarılı olan kulüp şu anda sahipsizlikten kapanma noktasına geldi.

Bu güzide takımımıza Belediyenin artık sahip çıkmayacağı belirtiliyor, gerekçe olarak da takımın 300 – 500 bin liralık borcu gösteriliyor.

Yapmayın Allah aşkına sadece 300-500 bin borç var diye bu takımı gözden çıkarmak tüm Batmanlı sporseverleri derinden kahredecektir.

Bu nedenle ben Belediye başkanımız sayın Dr. Mehmet Demir ve sayın Songül Korkmaz’ın takımın kapanmaması için gereken özverili tutum sergilemesi en büyük dilek ve temennimizdir.

Sayın eş başkanlar, Belediyespor’un kapanmasına neden olan bir Belediye başkanı olarak anılmaması en büyük dilek ve temennimizdir.

Tüm Batmanlı sporseverler Belediyespor Batmanın artık tanınan bir markası olduğunu bu güzel markayı bir kenara atmanın bir anlamı olmadığın belirtiyorlar ve belediye başkanının bu isteklerini geri çevirmeyeceğine inandıklarını belirtiyorlar.

Bizlerde Batmanın belediyesinin kendi  adını taşıyan bu güzide takımı gözden çıkarmayacağına inanıyor belediye Başkanı Dr. Mehmet Demir’in ve Songül Korkmaz’ın tüm sporseverlerin sesine kulak vereceği inancını taşıdığımızı ifade etmek istiyoruz.

Umarız başkanı tüm sıkıntı ve zorluklara rağmen kendisine yakışır bir tutum sergileyip bu takıma sahip çıkma fedakârlığını yapar diye düşünüyoruz.

Batman sporseverleri kendi ilinin takımına sahip çıkmayı kendine bir onur addeder.

Bu kadar çoğunluktaki sporseverlerin dileğine kulak vermesi sayın başkanın erdemliliğini gösterecektir.

Bu dilek ve temennilerimizin nazarı itibare alınacağına inanıyor.

Güzide takımımız Belediyespor’u kaderiyle baş başa bırakmama adına gereken her türlü özveriyi ortaya konur.

Belediye başkanımız Sayın Mehmet Demir ve Songül Korkmaz’ın spor severlere takıma sahip çıkacağı müjdesini vereceğine içtenlikle inanıyoruz. Ve Bekliyoruz.

205 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.