Hoşgeldiniz  

BENİM RABBİM KEREM SAHİBİDİR

Muharrem BİTEN | 14 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Süslemeleri ile kâinata rengarenk bir dokuyuş sağlayan ve her dokunduğunu da harika yapan, matematiksel hesaplarla bir bezenişe imza atan

“YARADAN” bizim bu acayip hesaplamalarda mikron mesabesinde ufakçayız.

Bütün özümüz bu formülizasyon içinde ancak varlığımızı rabbim görüyor. Kesinlikle bu bakış açısı bizim ne kadar eksik olduğumuzu gösteriyor.

Yaptığımız çoğu da hatalı olan bu yaşantımıza onun merhameti olmadan nasıl devam edeceği konusunda tam net değilim.

Kâinatta gördüğümüz her şey, onun ol dediği ve matematiksel tüm denklemlere hükmederek bir formülle bizi süslediği güzelliği keşfetmek gerekir.

Bir daha, bir daha muhtaç olduğumuz bu kararlı ve dik duruşumuzun altında onun bize sağladığı onur ve haysiyet becerisidir.

Bu güzellikleri yaratmadaki sanatı kötülük olarak bilinen karşıtlığı da bizi bu imtihan denen oluşumda kimin nereye ve nasıl ulaşacağını bilmesidir.

Sahibinin de tabii ki seni iyilik ve güzellikler tarafında görmek istemesinden ve bazen yolunu şaşırdığında yol göstermesinin önemli bir adımıdır.

Onun sanatı karşısında kişilikli davrandığında ve sanatına AKIL, AHLAK VE ADALET çizgisinde yaklaştığında o da seni çok sever.

Bu kainatın sahibi, sınırsız bir kâinatı yaratırken sana verdiği değeri anlatabildim mi?

Yoksa sil baştan aynı hata ve kabalıkla onun kitabı yüce Kur’an deyimi ile bir gün veya bir günden az bir sürede bu kadar günahı nasıl işlediğimiz bizi hesaba çeker.

Melek; Dünyada ne kadar kaldığınızı süre olarak anlaman için kainat hesabı ile aslında bir gün kadar dediği şey senin yeryüzünde yaşadığın ortalama 80 yıla tekabül ediyor.

Ne yaparsan yap, asla onun formülüne ihanet etme!

Çünkü merhametin sahibi bize ikramda bulunduğu gibi bizi helak edecek karşıt formülü de yaratandır.

Allah’a ve onun merhametine inanan herkes şunu çok iyi bilmelidir ki asla haksızlık etmeyeceksin, kimseye ettiğin kötülükler mutlaka sana bir gün misli katları ile geri döner.

Bundan dolayı üzülmek yerine rabbim beni unutmadı ve yaptığım hataları bu dünyada beni yüzleştirdi demek lazım.

Kimsenin kimseye haksızlığı malının gaspı ve her çeşit haksızlığın bedelsiz kalacağını zannetmeyin. Bedel ödenecek kerem sahibi olan aynı zamanda da kahhar da olur.

36 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.