Hoşgeldiniz  

BENZERSİZ OLMAK…

Muharrem BİTEN | 05 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Yıllar insanı yıpratır.

Çok fazla badireler atlatmış insanlarda keramet duygusu artar. Bazen kendi körlüğü sebebi ile bazen de karşısındakinin hal ve hareketini gözlemleme suretiyle bu kanı oluşur.

En çok yanıldığı şey, onu o konuda halk deyimiyle keramet sahibi yapar. Aslında bunun adı hatalarından ders çıkarıp, bu tür durumlar karşısında uyanık var olabilmektir.

Yanılgılarımızın bize ders olduğunu anladığımız da bizi bizden çıkaran, yanıltan, aldatan, sömüren ve bedava bir parazit gibi geçirenlerin ekmeklerinin kesilmesi durumunda en büyük düşmanın da bunlar oluyor.

Yıllarını sırtında bir parazit gibi sömüren bu kemirgenlerin seni aptal yerine koyup sömürmek istemelerinin sonu geldiğinde düşman safında keskin düşman oluverirler.

Ekmekleri ne zaman kesilmiş ise o tarihten sonraki en azgın düşmanın o tipler olur.

Keramet sahibi olman gerekmiyor sadece virüs olarak taşıdığın şahsi sırtından bir atıver o zaman görürsün kaç keramet ile yüceliğini ve asıl sana ihanet edenlerin bu türler olduğunu…

Benzerlerimizin yaşamış olduğu bu karanlık dehlizlerdeki sahtekârların dünyasından baktığında, sadece aptal olduğumuz konusunda hemfikirler.

Sadece Buffalo sürüsü içinde sırtımıza konmuş sinek ve kene olmalarıdır.

Onların gözünde ise biz, sadece Buffalo yüz veya yağı bol olan bir domuz sürüsüyüz. Vücudumuzdan çekecekleri yağ ve kan miktarı kadar kıymetli bulunuyoruz.

Kemirgen ve kene, bütün dünyaları bundan ibarettir.

Zevkle yardıma koşacakken seni böyle algılayacak insanlara karşı s bin de dünyamda bir devrim yapıp bu türü kendinden uzaklaştırmak işin keramet sahibi olmak zorundasın.

İstatiksel olarak çalışarak, hak ve hukuk çerçevesinde kazanmak ancak insanların % 10 ile açıklanıyor. Geri kalan grup ise kazananların sırtındaki virüsler ve bakterilerdir.

Bilimsel öngörü olarak size, topluma, bu yüce millete verecekleri bir şeyi olmayanların dünyasını köreltmek gerekir.

Bilimsel öngörüyü kendi cep haritamız olarak düzenlediğimiz de işlerimiz daha kolay hale gelir.

Kendisi kazanmak yerine tefecilikle, aldatmaca ile düzenbaz kukla olarak yaşamını ikame eden insanların toplumdaki yerlerine de toplum bir nebze de olsa itici güç kullanarak toplumdan tecrit etmelidir.

Kendi gerçeğimizi yarattığımızda, kerametlerimiz ile bilimsel öngörülerimizle uyanık ve tedbirli davrandığımızda toplum medeniyet taşlarını yüceltiriz.

Bu anlamda toplumda benzersiz olma hedefine ulaşırız.

112 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.