Hoşgeldiniz  

BEŞİRİ’DE TİYATRO İLGİ GÖRDÜ

admin | 09 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Batman Belediyesinin Aralık ayı etkinlikleri kapsamında 5 ilçe ve 5 Belde’de düzenlemeyi planladığı tiyatro etkinliklerin ikincisi bu kez Beşiri Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonu sahnesinde yapıldı.

Aralık ayı etkinlikleri kapsamında 5 ilçe ve 5 belde de etkinliklerin süreceğini belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı “İlk tiyatro etkinliği Gercüş’ün Kayapınar Beldesinde gerçekleştirmiştik. Bu kez Beşiri ilçemizde hem Beşirili hem de İkiköprülü öğrencilere Tiyatro İluh ekibi, Kırmızı Başlıklı Kaz oyununu sahneledi. Öğrencilere tiyatro bitiminde ikramlar yapıldı. İlçe ve beldelerde hem yetişkinlere hem de öğrencilere yönelik tiyatro etkinliklerimiz sürecek” dedi.

Tiyatroyu izleyen öğretmen ve öğrenciler ise: “Beldemizde böyle bir etkinliğin gerçekleşmesine emeği geçen Sayın Valimiz Hulusi Şahin’e, programda bizlerle yakından ilgilenen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personelleri ile tiyatro İluh ekibine teşekkür ederiz” diye konuştular.

76 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.