Hoşgeldiniz  

BİLGİ BANKASI KURALIM

Muharrem BİTEN | 19 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bilim, insanların varlığı yeryüzüne düştüğünden beri ihtiyaç duyduğu en önemli hazinedir.

İnsan neslinin kendini ve doğayı tanıması bilim alanına yaptığı yatırımlar sebebiyledir

İnsanımızın öncelikleri arasına bilimi yerleştirmenin yegâne önceliği eğitimdir, hatta çağdaş eğitimdir. Bilimin öncülüğünde teknoloji çok hızlı bir şekilde insan hayatına girmiş, insanları fersah fersah ileriye taşımıştır.

Gelinen noktada haritamız, diğer dünya milletlerinin çok gerisinde takip ediyoruz.

Çağımızın uzay teknolojilerinde yeni hayatlar arama uğraşısı içinde iken hala kapalı bir kutu gibi teknolojiyi full, ama bilimi kısıtlı kullanıyor olmamız bir vahamettir.

Bilgi Bankası oluşturma çalışmalarına başlamış elzem hale geldi.

Uzayı okuyan ve yorumlayan iken, bilimi ve teknolojiyi bilime hizmet eder hale getirmenin uğraşısını vermemizin, gelecek nesillere yenidünyalar yaratmada çok faydalı olacaktır.

Kanatlarımızın kırık olması, kanat tedavisini araştırmamızın bir sebebi olsa dahi yenidünyaya yabancılaşması Afrika nin kölelik süreci gibi diğer milletlerin esaretine gireceğimiz sonucunu getirecektir.

Çözümü kendi iç dinamiklerimizde ve bunları harekete geçirme zamanı geldi. Bilimde başkalarının isimleri ile övünmek yerine çocuklarımızın isimleri ile övünecek bir toplum yaratalım. Bunun yolu da yine çokça ve dünyaca kabul görmüş bilimle insanımızı eğitmektir.

257 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.