Hoşgeldiniz  

BİLGİ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

admin | 01 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+


Diyanet İşleri Başkanlığı, ‘2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası’ etkinlikleri kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik çevrimiçi düzenlenmişti.

Yarışmada üniversite öğrencileri, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları arasında yer alan ‘Hadislerle O’nu Anlamak’ adlı eserden sorumlu tutuldu.

Batman Müftülüğü Konferans salonunda koronavirüs tedbirleri eşliğinde düzenlenen ödül programına, İl Müftüsü Turgut Erhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü M. Şafi Özperk, KYK Müdürleri, İl Müftü yardımcıları, birim müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi yarışması Ödül töreni  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında KYK Müdürleri ve  Batman Müftülüğü Gençlik koordinatörleri birer sunum yaptılar.

İl Müftüsü Turgut Erhan, açılış konuşmasında; İslam dini’nin hak, hukuk ve adalete dayalı faziletli ve ahlaklı bir toplum inşa etmeyi hedeflediğini ifade ederek “Asırlardır İslamın sancaktarlığını yapan medeniyetler inşa eden aziz bir milletin evlatları olarak, bizler Hz. Peygamberin kutlu yoluna meftun olan bir milletiz. Allah’a iman etmiş resulü Zişan efendimizi kendisine rehber edinmiş, bu vatanın evlatları olarak en çok ona hürmet eder onu hasretle özleriz. Peygamberimiz (SAV)  insanlar içinden seçilmiş, insanlara karşı çok şefkatli ve merhametli bir peygamberdir. Dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesizlere kol kanat germeyi, kimseyi incitmemeyi, İyilik yapmayı öğütleyen ve yaşayışıyla bunlara en güzel örnek olan Peygamberimiz “İman etmedikçe Cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de gerçek anlamda iman etmiş olamazsınız” buyurarak sevgiyi ve imanı toplumsal barışın, birlikte yaşamanın temel taşı yapmıştır. Bizlerde Peygamberimizin yolunu daha iyi anlamak için çaba ve gayret sarfetmeliyiz” dedi.

 

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.