Hoşgeldiniz  

BİR AYDA BİR MİLYON ÇİÇEK

admin | 31 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaz sezonu çalışmaları kapsamında sürdürdüğü yeşillendirme çalışmalarında son bir ayda bir milyon çiçek dikimi gerçekleştirdi.

Kentin yeşil alanlarının korunması ve geliştirilmesi için aralıksız bakım ve ekim çalışmaları yürüten Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri son bir ay içerisinde bir milyon sezonluk çiçek dikimi gerçekleştirdi. Belediye kavşağı, Reno Kavşağı, Batman park kavşağı, sanayi kavşağı eski ve yeni havaalanı kavşakları başta olmak üzere kentin işlek kavşaklarına çiçek dikimi gerçekleştiren ekipler aynı zamanda diğer alanlardaki bitki ve ağaçların sulama ve bakım işlerini de gerçekleştiriyor.

Yaz sezonunda yeşil alanların korunması ve geliştirilmesi için büyük çaba sarf ettiklerini ve ekiplerin aralıksız çalıştığını belirten Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz “Amacımız kentin güzel görünümünü sağlamanın yanında yeşili koruyup geliştirmektir. Yaz sezonunda gerek hava koşullarının ortaya çıkardığı ek zorluklar gerekse mevsimine uygun yeşillendirme çalışmaları nedenleriyle ekiplerimiz yoğun bir çalışma sergiliyor. Son bir ay içerisinde bakım çalışmalarının yanı sıra bir milyon çiçek ekimi gerçekleştirdik. Vatandaşlardan talebimiz büyük emeklerle ortaya koyduğumuz çalışmalara sahip çıkmalarıdır” dediler.

193 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.