Hoşgeldiniz  

BİR BİLENLE BİLGE NESİL PROJESİ’NİN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

admin | 01 Temmuz 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

BİR BİLENLE BİLGE NESİL PROJESİ’NİN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Batman Genç Memur-Sen İl Başkanlığı, Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi kapsamında, 24 lisedeki 250 öğrenciyi kitapla buluşturdu.

Batman Genç Memur-Sen İl Başkanlığı, öğrencilerin kitapla buluşması için Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi’ni başlattı. Bu kapsamda 24 lisedeki 250 öğrenciye, Ferhat Özbadem’in ‘Malcom X’ kitabı, Sezai Karakoç’un ‘Diriliş Neslinin Amentüsü’ ve Yavuz Bahadıroğlu’nun ‘Malazgirt’te Bir Cuma Sabahı’ adlı kitapları okutuldu. Öğrenciler, okudukları kitapları danışman öğretmenler eşliğinde kitabın kritiğini yaparak kompozisyonlar yazıldı. Kompozisyonda dereceye giren öğrencilere hediye çeki verildi.

ÖĞRENCİLER HEDİYE ÇEKİNİN BİR KISMINI FİLİSTİN’E BAĞIŞLADI

Kompozisyonda dereceye giren Fatma Zehra Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki 4 öğrenci kazandıkları hediye çeklerinin bir kısmını Filistin’deki mazlum kardeşlerine bağışladı. Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Ergin “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu ve Aksiyoner Gençlik hedefiyle başlattığımız  Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi kapsamında görev alan danışman öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu tür projelerimiz önümüzdeki yıllarda da devam edecek” dedi.

Genç Memur-Sen İl Başkanı Süleyman Avcı “Bizler Genç Memur-Sen olarak, Düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik hedefi ile başlattığımız projemizde fedakarlık gösteren danışman öğretmenlerimizi ve dereceye giren öğrencilerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.