Hoşgeldiniz  

BİR BÜTÜNÜZ AYIRIM YOK…

Halit BEYTÜT | 02 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Türkiye denile cennet vatanımız yüzyıllardır içinde barındırdığı insanları hep aynı ve eşit bir dengede tutmuştur.

Ayrıştırıcılığı hiçbir zaman önemsememiş, deli dini ırkı ne olursa olsun aynı eşitliğe reva görülmüş ve bu yüzden dünyanın en örnek ülkesi olmuştur.

Tüm bunlar son derece güzel ve yaşanmış yıllardır.

Ne yazıktır ki bu güzelliği ve örnek insani tutum davranışı şu dönemlerde yaşamaz olmuş, birbirlerini candan seven insanlar adeta birbirlerinin hasmı olmuştur.

Bizden olanlar ya da bizden olmayanlar gibi sözcüklerin lügatımızda yeri olmayan.

Bu sorumsuz sözler artık yaşamımızın adeta bir parçası olmuştur. Baştaki siyasetçilerin ortaya koyduğu eser bu olmuştur.

Ülkemiz vatandaşlarını ayrıştırıcılığa sevk etmiş ve kendinden yana olanları insan olmayanları ise ne yazıktır ki insanlar bile saymama gafletine düşmüşlerdir.

Neden böyle olduk neden bitemez dediğimiz kardeşlik bağlarımız bitme noktasına geldi bilinmez ama bilinen bir gerçek vardır ki bunun baş mimarları üzülerek de olsa söylemek zorundayım ve siyasetçilerdir derim.

Böyle olmamalıydı, bu güzelim ülkemin insanlarına bu reva görülmeliydi.

Bakın İzmir de meydana gelen depremde insanların birbirlerini ne kadar sevdiğini ve birbirlerine ne kadar değer verdiğini göstermiştir ki siyasetçiler bile bunda şaşırmış gibiler ülkemin dört bir yanından yardım etmek için koşturan Türkiye insanının asla ayrıştırılıcılığı kabul etmediğinin bariz bir göstergesidir bu olay.

İşte bu günkü iktidarında artık kendine gelmesi ve hangi siyasi partici olursa olsun gereken sayıyı göstermelerinde yarar vardır.

Ben ülkemin gerçekten onurlu insanlarının artık kısır döngülerden ve özellikle siyasetçilerin adeta sokak kavgası yapar gibi tutum ve davranışlarından son derece bıktıklarına tanık oluyoruz.

Afetlerde, doğal felaketlerde bu insanların nasıl bir bütün olduklarına tanık olan siyasetçilerin artık bu milletten de ders almaların zamanının geldiğini düşünüyorum, bizler birbirimizi sevmediğimiz ve de ayrıştırıcı gözle baktığımız sürece asla başarılı olamayız ve her zaman üzüntülere mahkum olmak zorunda kalırız diye düşünüyorum.

Ben cennet misali bu güzel ülkemin güzel insanlarının bundan böyle kardeşçe ve berberlerini koparılması mümkün olmayan bağlarla sevmelerini diliyorum. Dileğim ülkemin her zaman huzur ve güven içinde yönetilmesidir.

95 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.