Hoşgeldiniz  

BİR DOST ” NASIL GİBİ ” OLMALI

Muharrem BİTEN | 12 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Her canlı ölümü tadacaktır. İnsanların bunu idrak etmeleri uzun sürüyor. Zaman ve Mekan ile ilgili hüküm sahibi Allah’tır ve tek karar mercii sahibidir.

En çok da insanı üzen şey, kaybettikten sonra kaybettiğinin ne olduğunun farkına varmasıdır.

Aralık ayının Perşembeyi cumaya bağlayan gecesi acı acı çalan bir telefonun bu kadar insanı üzebileceği bilinmezdi. Kaybettiğimiz dost, bir halkın içinden binlerce yığınların içinden belki parmakla gösterilecek ender bir kişilikti H Mustafa Nasıl… Ölüm bir adam gibi adam için Kader belki, ama bu kadar mı erken gelir diyesi geliyor insanın. Dostluğu ve arkadaşlığı bilinmez bir şekilde samimi ve ön çıkarımızdır.

Yardımseverlik konusunda acaba onunla yarışır durumda bir insan ile karşılaşmamış olmak bir eksiklik mıdır yoksa onun mükemmel derecede insani vasfıyla bire bir olması hayata ve yaşama dair yeryüzüne bir örnek olsun diye Allah’ın hediyesi mıdır düşünmeden de edemiyoruz.

Onun tüm kabiliyeti cömert olan, daima açılan boş eli dolduran, gerek yüreği ile gerek cömertliği ile toplum için örnek bir kişilik sergiledi.

Ölümün bu kadar erken yakaladığı dediğim belki binlerce insana faydası olan bu zatın, daha da çok faydasını ve örnek alınabilecek rol model oluşundan dolayı gidişin erken oldu Hacı Abi…

Barışçıl ve insan sevgisi ile dolu yüreğine sadece dünyayı değil kâinatı sığdıracak kadar büyük olan bir dostun kalbine yenik düşmesi belki de bu kadar ağırlığa sahip olan bu yüreği bu kalbin taşımadığını gösteriyor.

Tam bir beyefendi, iyilik yapmayı bir karşılık beklemeden, düşenin elinden tutmayı bilen bir.

Kahramandı aynı zamanda. Nefsi konularda mükemmel gururlu ama asla kibir taşımayan, yardımseverlik ve fedakârlık konusunda yarışmalarda birinciliklere koşan bir koşucu gibi idi.

Tüm iyi vasıfların Allah’a ait olduğunu bildiğimiz bu güzel insanın çok iyi bir insan olması, dostu olma gibi bir şerefi ve onuru taşıma serveti içinde bizim için büyük bir sermaye onun için de asla onu unutmadan kutsayacağımız bir şahsiyet olarak kalbimizde yaşayacaktır.

89 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.