Hoşgeldiniz  

BİR GÜNDE BİN ADET ATIK LASTİK TOPLATILDI

admin | 13 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Atık lastiklerin gelişi güzel atılmalarını önlemek amacı ile Belediye Çevre Korum ve Kontrol Müdürlüğünün başlattığı çalışma aralıksız devam ediyor.

Doğada kirliliğe yol açan ve yakıldığında hava kalitesine ciddi manada etki eden lastiklerin geri dönüştürülmesi veya belirlenen standartlar çerçevesinde bertarafını sağlamak için yürütülen çalışmalar neticesinde Batman kent merkezinde bir günde bin lastik toplatıldı. Toplatılan lastikler Çevre Bakanlığınca yetkilendirilmiş ve Belediye ile protokol imzalayan firma tarafından teslim alındı.

Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların daha sistemli bir şekilde yapılması için Sanayi Sitesi yönetimi ile görüştüklerini belirten Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri “Batman’da atık lastiklerin bırakılacağı geçici bir toplama merkezi kurma girişimimiz var. Bu sonuçlanırsa şehir içerisinde lastik toplama işinde daha çok başarı elde edileceğini” belirtti. Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz yaptıkları açıklamada “Bu çalışmadaki temel amacımız lastiklerin doğaya zarar vermesini önlemektir” dediler. Bu arada toplanan lastiklerin tonaj olarak değerinin 20 tona tekabül ettiği ifade edildi.

196 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.