Hoşgeldiniz  

BİR ONUR ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLMEK

Halit BEYTÜT | 12 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

35 yılı aşkın sürdürdüğüm sazın mesleğimin 2020 yılının başında Güneydoğu Gazeteciler Federasyonunca onur ödülüne layık görülmüş olmanın memnuniyetini yaşadım.

Şanlıurfa’da Şanlıurfa valisi Abdullah Erin, Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlı Urfa milletvekili ve eski Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Garnizon komutanı ile 9 İlin Gazete sahipleri ve temsilcilerinin katıldığı organizenin mükemmel olduğu bir gecede hem ödül ve plaketler takdim edildi, hem de gecenin ilerleyen saatlerinde sıra gecelerinin renk kattığı törene katlım sağladık.

Batman adına Sonsöz Gazetesi yazı işleri müdürü Hatice Türkan ödüle layık görülürken şahsıma da Güneydoğu Gazeteciler Federasyonunca onur ödülü ile ödüllendirildim. Son derece büyük bir katılımın olduğu gecede 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle de ödül töreninin anlamı daha da anlam kazanmış oldu.

Şanlıurfalı meslektaşlarımızın bizlere gösterdiği yakın ilgi ve alakayı da burada belirtmekte yarar görüyorum.

Son derece güzel bir ağırlama ve katılımın mükemmel bir şekilde organize edilebilmesi için gösterdikleri ve ortaya koydukları çaba gerçekten takdire şayandır.

Manevi olarak bana büyük moral veren ve ilerlemiş yaşıma da son drece büyük motive sağlayan bu onur ödülü beni gerçekten son derece mutlu kılmıştır.

Bu konuda şahsıma gösterilen ve tebriklerini sunan tüm sevenlerime içtenlikle teşekkür ediyorum.

Yıllardır bu kutsal meslekte iyiyi ve de güzeli yaratma çabası içinde olmamın mükâfatıdır bu ödül, yıllardır sadece toplumunu aydınlatılması ve okurlarımın gözü, kulağı ve de dili olabilme adına ortaya koyduğum bu güzel mesleğin bir ödülüdür bu ödül.

Batman yerel basının son derece etkin olduğunu ve batmanda görev yapan tüm meslektaşlarımın da her zaman gerçek manada ödüle layık olduklarını biliyorum.

Onlar ortala koyduğu inanılmaz performans her zaman toplumunu yaranı olmuş ve toplumun aydınlatılmasına vesile olmuşlardır.

Bu nedenle ben aldığım bu ödülü tüm yerel basınımızın emekçilerine de adadığımı vurgulamakta yarar görüyorum. İyi ki varsınız iyi ki bu mesleğin olmazsa olmazlarısınız.

Bu vesile ile bir kez daha 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutluyor, başarılı meslek hayatınızın devamını diliyorum.

182 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.