Hoşgeldiniz  

BİR PARODİ YAZALIM

Muharrem BİTEN | 27 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bir şarkı sözü olabilmenin yolu aşktan yana tüm cümleleri ve tümceleri bir arada toplamaktır. Kayıtsız ve işlenmemiş yazgılarımızı bir memo-zin aşkıyla süslenmiş hikâyeden daha çok Beko-Awan ın titizliğini yaşıyoruz.

Leyla- Mecnun, Ferhat-Şirin, Kerem-Aslı da arayıp bulamadığımız şeyi arıyorum. Platonik aşklar Ortadoğu haritasının zıtlıklar felsefesinin sevgi, sonsuz aşk, yıpranmamış bağlılık ve sevgi-hased ve kibir  Bermuda şeytan üçgeni de oluştu. Batı Kültüründe memo nun zine ye kavuşmama sebeplerini algılayamıyor. Neden mem zine ” aşkım, seni seviyorum. Benimle evlenirmisin. Bu yüzügü sana teklifine olumlu yanıt vereceğini düşünerek dizlerimin üstüne çökerek sana bu nişan yüzüğünü takdim ediyorum ” der.

Bu durumda asıl kahramanımız Beko awan mem alanı MİR e şikâyet etmez. Mir mem alan ı çağırır ve ” kardeşimi sana nikâhladım. Varisi yok, bana ilk bebeğinizi de tahtıma veliaht tayin ettim” der. Beko gelir Mem Alan a derki”……. ” der mi? Demez…

İşte bunun için Beko çok büyüktür, bizim aşkta küçümsediğimiz Beko bütün güzellikleri yok edip gidiyor. Arkasından da algı yapmak bize kalıyor. Bu yüce Milleti katleden yok eden ufkunu daraltan cevherini söndüren yoklu değil hesaplayamadığım Beko-Awan dır.

Biz hep Bekoları bizden sanırdık ya Beko izim içimize sızmış biz görünümlü biz olmayanlardır.

Dikkat etmek gerekir

312 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.