Hoşgeldiniz  

BİRLİK VAKFI’NDAN KÖY OKULLARINA YARDIM

admin | 31 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Birlik Vakfı, Milli Türk Talebe Birliği ve Genç Birlik “Köy Okullarına Yardım” projesi kapsamında Sason Dörtbölük Köyü İlköğretim Okulu’na yardımda bulundu.

Birlik Vakfı, Milli Türk Talebe Birliği ve Genç Birlik Sason’a bağlı Dörtbölük İlkokulu öğrencilerine kırtasiye, kitap ve ders tahtası yardımında bulundu.

“İSMAİL EMRAH KARAYEL KÜTÜPHANESİ KURDUK”

Milli Türk Talebe Birliği Şube Başkanı Ferit Şimşek Yaptığı açıklamada “Öğrencilerimize anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize yönelik bu tür yardımlarımızı her yıl yapmaya gayret ediyoruz. Özellikle köy okulları ile alakalı kırtasiye, spor, çanta, oyuncak, kitap, ders tahtası, kütüphane ve benzeri yardımlar yapmaya çalışıyoruz. Çünkü köy okullarında imkânlar kısıtlı olduğu için kitaplara ve malzemelere ihtiyaç duyuyorlar. Bizlerde imkân dâhilinde topladığımız malzemeleri ve kitapları okullara götürerek, hem öğrencilerle vakit geçiriyoruz hem de hediyelerimizi veriyoruz. Ayrıca Dörtbölük Köy Okulumuza “İsmail Emrah Karayel” isimli bir kütüphane kurduk. İnşallah bu tür çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.” dedi.

“KÖY ÖĞRETMENİNDEN TEŞEKKÜR”

Köy Okulu Öğretmeni Mehmet Yakut Hoca ise, öğrencilerimizin yüzünü güldürüp yaptıkları yardımlardan ötürü Milli Türk Talebe Birliği, Birlik Vakfı ve Genç Bilik’e teşekkür etti.

377 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.