Hoşgeldiniz  

BİSİKLETLER 3 AYDA 6.549 DEFA KİRALANDI

admin | 10 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi’nin hayata geçirdiği Akıllı Bisikletim uygulamasında 3 ay içinde 6549 kiralama işleminin gerçekleştiği açıklandı.

Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz’ın girişimleri sonucu ‘Sağlık İçin Pedal Çevir’ kampanyasıyla 9 Temmuz 2019 tarihinde start alan uygulama başarıyla devam ediyor.

Hareketsiz yaşamın hastalıklara davetiye çıkardığını, sağlıklı yaşam için de toplumun her kesiminin yürüyüşün yanı sıra bisiklet kullanması gerektiğini ifade eden Belediye Eş Başkanları Dr. Demir ve Korkmaz, hareketli yaşamın bir yaşam şekli haline dönüştürülmesi gerektiğini belirtti.

Bisiklet kullanmanın yaşam tarzı haline getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Eş Başkanlar “9 Temmuz 2019 tarihinde hayata geçirdiğimiz Batman Belediyesi Akıllı Bisiklet (BatBis) uygulamamızda; Belediye yanı, Atatürk Parkı, 8 Mart Kadın Parkı, Batman Park AVM, Gültepe Su Parkı ve Batman Bölge Devlet Hastanesi yanında bulunan otobüs durağı olmak üzere 6 noktada bisiklet park istasyonumuz bulunmaktadır. 55 bisikletimizi halkımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz. Yaklaşık 3 aylık zaman dilimi içerisinde bisikletlerimiz 6 bin 549 defa kiralanmış bu sevindirici bir durum. Bunun dakika bazındaki süresi de 307 bin 739 dakikadır” açıklamasında bulundular.

 

223 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.