Hoşgeldiniz  

BİSMİL’DE ANIZ YANGINLARI İLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

admin | 18 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliği ile Diyarbakır Bismil Kaymakamlığı koordinesinde düzenlenen toplantıda Anız yangınlarının önlenmesi amacıyla yürütülecek çalışmalar ele alındı.

Toplantı öncesi Bismil Kaymakamlığına yeni atanan Kaymakam Hamza Türkmen’i ziyaret eden Vali Hulusi Şahin, Türkmen’e yeni görev yerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, kendisine başarılar diledi.

Bismil ilçesinde özelikle mısır hasadı sonrasında yakılan anızların, ilimize ve çevreye vermiş olduğu zararların önlenmesi adına, anız yangınlarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Bismil Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, anız yangınlarına karşı işbirliği içerisinde yürütülecek çalışma konuları ele alındı.

Toplantıya; Vali Hulusi Şahin, Bismil Kaymakamı Hamza Türkmen, Batman İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, ilçe kurum müdürleri, Batman merkeze bağlı köy muhtarları, Bismil ilçesi muhtarları ve bölgede çiftçilik yapan vatandaşlar katıldı.

Batman İl  Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün’ün; anız yangınlarının doğaya, insan sağlığına, yaban hayvanlara ve toprağa verdiği zararlara ilişkin vermiş olduğu brifing sonrasında, Bismil Kaymakamı ve Vali Şahin konuya ilişkin değerlendirmelerini yapmak üzere konuşma yaptılar.

Konuşmasında Bismilli mısır üreticilerine teşekkür eden Vali Şahin, geçen yıl anız yangınlarını önlemek amacıyla gerçekleştirilen toplantıdan sonra, Bismil ovasının her sene olduğu gibi duman altında kalmadığını, anız yangınlarının yüzde 90-95 oranında azaldığını ve bu sayede Batman’ın önceki yıllara oranla anız dumanlarına maruz kalmadığını ifade ederek “Bu hususta en büyük gayreti gösteren Bismilli çiftçilerimize ve bu kararlılığı hassasiyetle takip eden tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Sayenizde Batman huzurlu bir sonbahar geçirdi. Artık anız yangınları defterinin kapandığını düşünüyorum. Eminim ki bu yıl da ovamızda anız yangını dumanları görmeyeceğiz” diye konuşmasını tamamladı ve ilçeden ayrıldı.

123 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.