Hoşgeldiniz  

BİZDE SADECE HAYAL OLUR

Halit BEYTÜT | 20 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yılda bir iki kez gazetelerin kenarında kösesinde Başbakan işine bisikletle gidiyor diye fotoğraflı haberler çıkar.

Bunlar çoğunlukla Avrupa ülkelerinin başbakanları, bakanları, yüksek mevki bürokratlarıdır. En son Hollanda Başbakanı Mark Rutte’nin sıklıkla ofisine bisikletle gidip geliyorm.10 yıldır kullandığım bisikletim eskidi yenisini aldım demesi gerçekten son derece manidardır.

Halkımız devletten patates sadakası alır durumda yasarken biz seçilmişlerin dövizi ithal korkunç pahalı lüks Mercedesleri makam aracı olarak kullanmamız yakışık olmaz diyerek bisikletle islerine gitmeleri gerekirken onlar ne yazıktır ki hala makam aracının Mercedes olmasında ısrar ediyorlar.

Hep hayal etmişimdir bir gün gelecek. Bizim Cumhurbaşkanı, bizim belediye başkanları, bizim yüksek bürokratlar Mercedes araçlarından inip halkımız patates ve soğan sadakası alırlarken bizim böylesi lüks araçlara binmemiz mantıklı değil demelerini hep hayal edip durdum ama neredeeeeeee…

Ne güzel örnek olurdu.

Şu kriz günlerinde her sınıftan aile çok zenginler hariç kemer sıkarken ve Türkiye’de son 50 yıldır büyüyen orta tabaka bile ilk kez küçülürken benim seçtiklerim bir nebze olsun halkın içine lüks araçları bırakıp halkı rencide etmeyecek birer bisikletle halkın arasına girmeyi düşünebilselerdi.

Fakirlik almış başını gidiyor devletin verdiği soğan ve patates için bile sıraya girme onursuzluğuna mahkum edilmiş çok hem de çok yazık.

Dedim ya saltanat içinde yaşayanların, halkın halinden anlaması artık mümkün görünmüyor onların karınları tok sırtlar pektir ya halkın anası ağlamış umurlarında değil.

Avrupalı başbakanlar bakanlar halkının içinde bisikletle gidip gelmeleri vatandaşlarına duydukları saygının bir tezahürüdür.

Bizde ise bürokratlarınız sadece bindikleri lüks araçlarla konvoylarla karşılanmak gibi bir kibrin kurbanı olmuşlar halkın durumu onların umurunda bile değil oysa bindikleri lüks araçlar, bulundukları makamlar yine vatandaşın sayesinde olduklarını bile unutacak kadar duyarsızlaşmışlardır.

Bu nedenle bizim kendi ellerimizle oy verip belirli makamlara getirdiğimiz bürokratların bize olan ahde vefa borçlarını ödememekte ne kadar duyarsız hale geldiklerini büyük bir ibret ve şaşkınlıkla izliyoruz.

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.