Hoşgeldiniz  

BOĞAZİÇİ’NDE ÖNEMLİ SEMİNER

admin | 15 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Eğitim alanında yıllardır emek veren Bülent Kaya, Özel Batman Boğaziçi Koleji’nin konuğu oldu.

“BAŞKASININ BAŞARISINA BAKMAYIN, SİZ OKUYUN, SİZ ÇALIŞIN”

Batman’da çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yapan Bülent Kaya, Boğaziçi Koleji’nde düzenlenen seminere konuşmacı olarak katıldı. Eğitimde akademik başarı mı, yetenek ve beceri mi konulu seminere katılan Kaya, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kaya, eğitim alanında yaptığı çalışmaları anlatırken “Ben Batman’da doğdum. Batman’ ı çok seviyorum. Endüstri meslek lisesi mezunuyum. 1990 yılında Ağrı’da bir köy okulunda göreve başladım. Siz kendinizi ne kadar geliştirirseniz olaylara bakış açınız değişir. Hedefiniz olmalı, bunu gerçekleştirmek için yoğun çaba harcarsanız harikalar yaratabilirsiniz. Hayallerinizin peşinden gitmelisiniz, büyük hayalleriniz olmalı. Bir derdiniz olmalı, merakınız olmalı, bunları gerçekleştirmek için aktif olmalı, eylem ve pratik yapmalısınız. Dünyayı değiştiren insan emeğidir. Bol bol kitap okursanız başarılı olmama şansınız yok.

Kitap okuyan insan bütün soruların cevabını bilir, kandırılmaz ve aldatılamaz. Kitap okumak ile diş fırçalama sağlık açısından aynı rutindir. İleride rakipleriniz insan değil robotlar olacak. Kültürle, sanatla, sporla, satranç, kodlama ve yabancı diller ile gelişebilirsiniz.  Yabancı diller öğrendiğimizde beynimiz kendini yeniden düzenler. Beynimiz kendini yeniliyor. Siz olaylara farklı bakmalısınız yaşamda inatçı olmalısınız, bilim inadı sever. Siz başarılı olunca mutlu olursunuz, mutlu olunca sevdikleriniz de mutlu olur. Kazanmak kaybetmekten daha kolaydır. Ya önümüzdeki üç yıl sıkı bir şekilde çalışır ömür boyu rahat edersiniz. Ya da şimdi çalışmaz keyfinize bakarsınız ama bir ömür boyu acı çekersiniz. Tercih sizin. Sizin müthiş bir sayısal zekânız var. Onun için kendi kıymetinizi bilin. Başkasının başarısına bakmayın siz okuyun, siz çalışın” dedi.

Boğaziçi Kolej Müdürü Mehmet Sait Batti, öğrencilerin ufkunu açacak ve yol gösterecek etkinliklere devam edeceklerini belirtirken, eğitimci Kaya’ya teşekkür etti.

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.