Hoşgeldiniz  

BOĞULMA VAKALARINA DİKKAT…

Halit BEYTÜT | 16 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son günlerde ilimizin genelinde boğulma olaylarının artış kaydettiğine tanık olmaktayız, Valimiz ve Belediyemiz başkan vekilimiz Hulusi şahin, boğulma olaylarına dikkati çekerek özellikle vatandaşların Dicle nehrine, göletlere, sulama kanallarına serinlemek amacıyla giren ve gerek yüzme bilmemezlikten ve gerekse de girdikleri yarin tehlike arz edip etmediğine bakmaksızın sulara gömülmeyi yeğlemektedirler.
Son günlerde ilimizdeki boğulma olaylarında artış kaydedilmesini büyük üzüntülerle karşıladıklarını da belirten vali Şahin, tüm vatandaşlarımızın özellikle serinlemek amacıyla tehlike arz eden sulara girmemeleri hem can güvenliklerine hem de yakınlarının üzüntüye sevk etmemesine neden olmama adına gereken titizliği göstermelerinde büyük yarar olduğunu ifade etti.
Her yaz sezonunda bilinçsizce nehirlere giren ve akıntılara kapılıp boğulan nice gençlerimizin böylesine hiç bir ereği yokken yaşamlarını yitirmesi elbette ki son derece üzüntü verici bir durumdur.
Bu yüzden özellikle ailelere bu konuda büyük sorumluluklar düşmektedir ve çocuklarının olur olmadık yerde serinlemek maksadıyla sulara girmemelerine gereken titizliği göstermelerinde büyük yarar vardır.
Bu nedenle sayın valimizin bu konudaki çağrısının son derece önem arz ettiğin inanıyorum.
Nice gençlerimizin heba olup gitmesine öz yummak ve anların tehlikeli sularda yüzmeye kalkışmalarına karşı çıkmak hepimizin olmazsa olmaz görevidir.
Dileğim tüm vatandaşlarımız sayın valimizin bu uyarısın gereken dikkati gösterip boğulma olaylarının önüne geçmeyi başarırız.
Batman her yıl ne yazık ki boğulma olaylarıyla gündeme gelmekte ve yine üzülerek ifade etmek isterim ki gereken dersi almamakta adeta inat etmekteyiz ve üzülerek ifade etmek isterim ki boğulma olaylarının önüne bir türlü geçemediğimizi görmek bizleri ve v boğulanların yakınlarını derin üzüntülere sevk etmektedir.
Dileğimiz bundan sonra ilimizde boğulma olaylarının olmaması ve uyarılar gereken duyarlılığın gösterilmesidir.
Ben batmanlı hemşerilerimizin de böylesi boğulma vaklarından son drece üzüntü duyduklarını biliyorum.
Hal böyle iken artık bundan sonra boğulma olaylarının yaşanmaması adına herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesinde büyük yarar olacaktır.
Boğulmaların yaşanmadığı bir BATMAN en büyük dileğimizdir.

137 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.