Hoşgeldiniz  

BÖLGE BAROLARINDAN ELAZIĞ VE MALATYA’YA YARDIM ELİ

admin | 02 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Barosu Başkanlığı ile Bölge Baroları bir araya gelerek depremin yaşandığı Elazığ ve Malatya’ya yardım eli uzattılar.

Batman Baro Başkanı Av. Abdulhamit Çakan ile bir araya gelen bölge Baro Başkanları Elazığ ve Malatya’ya giderek buradaki depremzede vatandaşlarımıza giyim, gıda ve nakdi yardımda bulundular.

Elazığ ve Malatya Baro Başkanları ile bir araya gelen ve daha sonra depremde yıkılan, hasar gören binaları inceleyen bölge Baro Başkanları son derece anlamlı bir dayanışma örneği göstererek buradaki vatandaşlara biraz olsun teselli olmaya çalıştılar.

Batman Barosu Başkanı Çakan yardım nedeni ile yaptığı açıklamada “Çok acı bir olay, buraya gelerek hem depremin oluşturduğu hasarı hem de insanlarımızda açtığı derin yarayı yerinde görerek, Elazığ ve Malatya halkına omuz vermeye çalıştık. Allah ülkemize başka acı göstermesin, depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileriz. Tek dileğimiz yaraların acilen sarılması ve hayatın normale dönmesidir” dedi. Bu arada Elazığ ve Malatya Baro Başkanları da Batman ve Bölge Baro Başkanları ve yönetim kurulu üyelerine bu anlamlı yardımlarından ötürü teşekkürlerini sundular.

208 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.