Hoşgeldiniz  

BÖLGE ÜNİVERSİTELERİ İLE DİKA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ İMZALANDI

admin | 22 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından yürütülen istihdama yönelik AB Projesi konusunda, TRC3 Bölgesi’nde bulunan dört üniversite ile DİKA arasında imzalanan işbirliği protokolleri yürürlüğe girdi.

Avrupa Birliği (AB) Mali Yardım Aracı (IPA) bileşenlerinden “İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Sektörel Operasyonel Programı” kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından desteklenerek DİKA tarafından yürütülen “TRC3 Bölgesinde Genç İstihdamının Desteklenmesi Projesi” uygulama sürecindedir.

Toplam bütçesi 3 Milyon 800 Bin € (Avro) yaklaşık 36 Milyon ₺ tutarındaki projenin Mardin Artuklu, Batman, Şırnak ve Siirt Üniversiteleri ile Dicle Kalkınma Ajansı arasında işbirliği protokolleri imzalandı. Projenin uygulama sürecinde proje aktivitelerinin gerçekleştirilmesinde ve sürdürülebilirliğinde ilgili üniversitelerin önemli destekleri olacaktır.

Ajans’ın faaliyet gösterdiği bölgedeki dört üniversite ile DİKA, gençlerin gelecekte istihdam edilebilirliklerinin güçlendirilmesi amacıyla yürütülen projede, işgücü piyasasının talepleri doğrultusunda, gençlerin mesleki becerilerinin artırılmasına yönelik hazırlanan proje faaliyetlerinin tanıtımında ve uygulamasında birlikte hareket edeceklerdir.

İşbirliği protokolleri kapsamında, 15-29 yaş aralığındaki genç işsizlerin ve lisans öğrencilerinin kendileri için hazırlanan eğitimlere, kariyer rehberliği ve danışmanlık hizmetleri, girişimcilik yarışmaları gibi birçok aktiviteye katılmaları sağlanacaktır.

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.