Hoşgeldiniz  

BÖYLE İNATLAŞMA NİYE…

Halit BEYTÜT | 25 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizi ve dünyayı saran illet bir virüs tüm ülkeleri adeta esir alırken virüsten kurtulabilmek için yapılması istenen uygulamalara riayet etmemek insanoğlunun ne kadar duyarsız olduğunun bir kanıtı olmuştur.

Özellikle ülkemizde uygulanan ve mutlaka uyulması gereken virüsten korunma amaçlı Hijyen, maske ve sosyal mesafe konularına ne kadar duyarsız olduğumuzu son günlerde çok daha iyi görmekteyiz.

Bir maske takmaktan bile imtina etmek sanırım görünmeyen bir düşman olan virüse de adeta davetiye çıkarmak anlamına geldiği halde ve vaka sayısı her geçen gün arttığı halde hala maske takmamakta direnen insanlarımızın olması son derece büyük bir talihsizliktir.

Özellikle ilimizde maske takmamanın cezası 900 lira olmasına rağmen ve devamlı uyarı yapılmasına rağmen hala maskesiz dolaşmaktan adeta zevk alanları gördükçe inanın kahrolmamak elde değil.

Batmanımızda maskesiz dolaşanlara vatandaşların ikazına rağmen hala bu konuda direnen insanların olması topluma baygılarının olmadığı gibi vatandaşlarımıza bulaşıcı bir virüs bulaştıracaklarını bile hiç saymaktadırlar.

Bu yüzden ben ilimizde yaşayan insanların sağlığını tehlikeye atacak olan ve maske takmamakta inat edenlerin mutlaka ama mutlaka bu alışkanlıklarından vazgeçmelerini sağlamak hepimizin olmazsa olmaz görevidir.

Ben ülkemizin bu lanet virüsten bir an evvel kurtulabilmesinin uygulanmak istenen tüm kurallara mutlaka şartsız bir şekilde uyulmasına bağlı olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum.

Batmanda da özellikle hijyene, maske takmaya ve sosyal mesafeye uymak hepimizin olmazsa olmaz görevi olmalıdır.

İnsanlarımızın her şeyden önce birbirlerine saygı duyması ve birbirlerinin sağlına gereken ihtimamı göstermesinin insani bir görev olduğunu ifade etmek isterim.

Batman halkı bu konuda gereken ihtimamı göstereceğine inanıyor ve Batmanlı vatandaşların salığına erenken özeni gösterme adına üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayacaklarına içtenlikle inanıyorum.

Bütün dünyayı allak bullak den korona virüsünün aşısının en kısa zamanda bulunacağına ve dünya insanlarının normal yaşamlarına kavuşacağına olan inancım da tamdır.

Nice sağlıklı ve virüssüz günler dileklerimle mutlu hata sonları diliyorum.

144 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.